Quantcast

Vilniaus valdžia susiruošė į dvi pasaulines verslo muges

Kanai ir Guangdžuo – du miestai, į kuriuos artimiausiu metu ketina vykti Vilniaus miesto meras Vilius Navickas su delegacija. Prancūzijoje ir Kinijoje planuojama pasidairyti potencialių investuotojų, kurie galėtų dalį lėšų paskirti krizės purtomam Vilniui.

Pirmoji kelionė numatyta lapkričio 11-14 dienomis Kinijoje,  Guangdžuo mieste, kur vyks tarptautinė konferencija. Ji vadinama vartais į Kinijos rinką. Kinijoje bus ieškoma investuotojų, galinčių bendradarbiauti su Vilniaus verslo bendrovėmis bei prisidėti prie Vilniaus miesto savivaldybės vykdomų projektų, kuriems, jau tapo įprasta – verkiant trūksta finansavimo.

Iš Vilniaus ketina vykti 10-15 žmonių delegacija, kurią sudarys atstovai iš nekilnojamojo turto, statybų, infrastruktūros, mokslo kompanijų, bei 3-4 žmonių delegacija iš Vilniaus miesto savivaldybės su meru priešakyje. V.Navickas patikino, kad miesto valdžiai ši kelionė nekainuos nė lito – man visas išlaidas pažadėjo dengti kviečiančioji pusė.

Kita kelionė – garsioji Kanų Tarptautinė nekilnojamojo turto paroda „MIPIM 2010”, kuri tradiciškai vyksta kovo mėnesį. V.Navickas ir šiemet neketina jos aplenkti, nors pernai kelionė į tarptautinį renginį neapsiėjo be skandalų. Mat likus keletui dienų iki renginio pabaigos, vos meru tapęs V.Navickas iš Prancūzijos paspruko atostogauti į Italiją. Kaip vėliau pats aiškino – turėjo sutvarkyti keletą asmeninių reikalų. Tarsi viskas skaidru: atostogos įregistruotos, asmeninės kelionės išlaidos dengtos iš mero kišenės, tačiau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo negailestinga – V.Navickas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Akivaizdu, kad šįkart meras atostogauti iškarto po parodos Kanuose nė neketina. Parodoje Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pristatyti svarbius objektus, kuriuos kone asmeniškai kuruoja pats meras: naujų mokyklų ir darželių statyba, esamų ugdymo įstaigų rekonstrukcija, Sereikiškių parko bei laivybos Nerimi atgaivinimas.

„Praėjusiais metais dalyvavimas parodoje davė realios naudos. Šį ketvirtadienį į Vilnių atvyksta 12 Švedijos kompanijų, su kuriomis buvo užmegzti ryšiai parodos metu. Jie atvyksta su konkrečiais pasiūlymais: žada investuoti į Vilniaus kelių, mokyklų statybą“, - tikino V.Navickas.

Pernai savivaldybės kelionė atsiėjo apie pusę milijono litų miesto lėšų. Šįkart tikimasi išsisukti pigiau – mat kelionės išlaidas ketina dalytis keli miestai: Vilnius, kaunas, Klaipėda ir Ūkio ministerija.  Kiek tiksliai kelionė kainuos miesto savivaldybei – kol kas skaičiuojama.


Šiame straipsnyje: Navickas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių