Quantcast

Taryba apsisprendė: privatūs vežėjai grįš į sostinės gatvės

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė jau trečią kartą teikiamam sprendimui, kad  privatūs vežėjai grįžtų į sostinės gatves, praneša savivaldybė. Planuojama, kad privatūs vežėjai į sostinės gatves turėtų grįžti ne anksčiau kaip kitų metų rudenį.

„Taryba patvirtino privačių vežėjų įtraukimo į bendrą viešojo transporto sistemą tvarką, todėl dabar galėsime pradėti rengti naujus konkursus. Tikimės, kad, atsiradus didesnei konkurencijai viešojo transporto sektoriuje, bus pagerinta viešojo transporto paslaugų kokybė“, - sakė Vilniaus viešojo transporto optimizavimo vadovas Kastytis Lubys.

Planuojama, kad su privačiais vežėjais, kurie laimės viešuosius konkursus, bus sudaromos ilgalaikės sutartys. Jos galios 7 metus, bet bus numatyta galimybė jas pratęsti dar 3 metams. Konkursus numatoma skelbti ne tik privežamiesiems maršrutams, bet pagrindiniams maršrutams, kuriuose 1 kilometro savikaina yra didžiausia.

Nuo pat pradžių įgyvendinant Viešojo transporto optimizavimą, buvo planuota, kad privatūs vežėjai bus prijungti prie bendros bilieto sistemos. Tai leistų keleiviams su Vilniečio kortele keliauti ne tik įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ autobusais ir troleibusais, bet ir privačių vežėjų transporto priemonėmis, papildomų bilietų pirkti nebūtų reikėję.

Šiam sprendimui pritarė ir Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija (LINAVA). Pasak organizacijos atstovų, Europos Sąjungos miestuose jau daugelyje metų egzistuoja ši sistema, pagal kurią dirba tiek savivaldybių autobusų parkai, tiek privatūs vežėjai. Visose į bendrą sistemą apjungtose viešojo transporto priemonėse naudojamas bendras keleivinio transporto bilietas, o tai ypač patogu gyventojams.NAUJAUSI KOMENTARAI

naivumas

naivumas portretas
Koks dar grįš, ką jūs kalbate... čia tiesiog pradedamas Vilniaus viešojo transporto privatizavimas - vietoj VVT vis daugiau ir daugiau "valdiškų" maršrutų bus atiduota kažkuriam privatininkui, kol beliks privatus verslas, už kurį reikės mokėti tiek, kiek privatininkas paprašys.

nemąsto

nemąsto portretas
žiema gi ne už kalnų. įdomu kaip greitiesiems pavyks laikytis tada grafiko.

oksik

oksik portretas
viskas labai paprasta mikriukus isnaikino nes kazkieno gyminaitis nusipirko autobusus 22-25 vietu. o dabar ir isredes jie i vilniaus gatves
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių