Vilniaus valdžia prašo prokurorų ištirti buvusio VŠT vadovo veiklą

  • Teksto dydis:

Vilniaus valdžia prašo prokurorų ištirti, ar buvęs Vilniaus šilumos tinklų, kurių turtas išnuomotas „Vilniaus energijai“, vadovas Arūnas Keserauskas galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasisavinti įmonės turto bei padaryti jai apie 3 mln. eurų žalos.

„Matant kai kurias veiklas, atliktas prie buvusio VŠT vadovo – įvairias paramos ir teniso aikštelių nuomos sutartis bei kitus sandorius – kyla klausimas, ar nebuvo veikiama savo ar trečiųjų asmenų naudai“, – pranešime sakė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

„Kalbame apie milijonus galimai iššvaistytų mokesčių mokėtojų pinigų, todėl norime, kad prokuratūra įvertintų, ar šios lėšos buvo išleistos teisėtai, o įtarimams dėl galimo turto iššvaistymo pasitvirtinus – pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl žalos atlyginimo“, – pridūrė V.Benkunskas.

Pasak pranešimo, vadovaujant A.Keserauskui, nuo 2009 metų pabaigos iki šių metų rugpjūčio pradžios pasirašytos abejotinos sutartys, tarp jų – teniso aikštelių nuomos, viešinimo ir reklamos, taip pat 6 paskolos bankrutavusiai bendrovei „Air Lituanica“ sutartys - jas pasirašant, ji jau turėjo finansinių problemų.

Abejonių kelia ir komandiruotės į užsienį, parama sporto klubams bei kitos neva reprezentacinės išlaidos.

Dėl šių sandorių bendrovei galėjo būti padaryta 2,839 mln. eurų žalos.

BNS duomenimis, VŠT skyrė šimtatūkstantinę paramą sporto klubams, išlaidas viešiesiems ryšiams. Didžiausią sumą - 63,7 tūkst. eurų - VŠT pernai skyrė Vilniaus futbolo klubui „Žalgiris“.

Anksčiau A.Keserauskas aiškino, kad didžiosios išlaidos buvo tvirtinamos VŠT valdybos ir apie tai buvo informuojama savivaldybė. Šios išlaidos, anot jo, buvo dengiamos iš pajamų, gautų už parduotą įmonės turtą. Tuo metu reprezentacijai ir, kaip jis įvardijo, „kanceliarinėms reikmėms“ pinigai esą buvo reikalingi ir skiriami iš „Vilniaus energijos“, tad „savivaldybei ir vartotojams jokio nuostolio nebuvo daroma“.

Nuo 2009 metų lapkričio VŠT vadovavęs A.Keserauskas įmonę paliko šiemet rugpjūčio pradžioje. Spalio pabaigoje jis įsidarbino su „Vilniaus energija“ susijusioje šilumos tiekimo bendrovėje „Litesko“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių