Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus valdžia linkusi pritarti šilumos ūkio atnaujinimo konkursui

2012-05-02 20:00
Vilniaus valdžia linkusi pritarti šilumos ūkio atnaujinimo konkursui
Vilniaus valdžia linkusi pritarti šilumos ūkio atnaujinimo konkursui / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Turinys

Vilniaus taryba trečiadienį pradėjo svarstyti siūlymą, ar skelbti tarptautinį Vilniaus šilumos tinklų modernizavimo konkursą.

Klausimo pateikimui pritarė 29 tarybos nariai, prieš balsavo 13 narių. Toliau klausimą svarstys savivaldybės komitetai, o vėliau jį dar kartą svarstys taryba.

„Mes siūlome paskelbti konkursą dėl Vilniaus šilumos tinklų modernizavimo. Yra Europos Sąjungos direktyva, kuri mus įpareigoja iki 2016 metų atlikti modernizavimo darbus, kad sumažintume taršą. Mūsų nuomone, geriausias sprendimas - modernizavimas, pereinant prie biokuro“, - trečiadienį tarybos posėdyje kalbėjo Vilniaus šilumos tinklų direktorius Arūnas Keserauskas.

Anot jo, atnaujinus šilumos ūkį, vilniečiams turėtų mažėti šilumos kaina. A.Keserauskas sakė, kad konkursą planuojama paskelbti iki rugpjūčio 1 dienos, o jo sąlygos šiuo metu yra rengiamos kartu su audito bendrove „KPMG Baltics“.

Vilniaus savivaldybės skaičiavimais, investicijos į šilumos ūkio modernizavimą, kuris atitiktų Europos Sąjungos (ES) keliamus reikalavimus, gali siekti nuo 450 mln. iki 1,2 mlrd. litų.Vilniaus savivaldybė balandžio pradžioje išsiuntė Europos Komisijai (EK) skundą, kad Vyriausybė esą vėluoja atnaujinti termofikacines elektrines.

Anot savivaldybės, jeigu EK nuspręs pateikti ES Teisingumo Teismui ieškinį dėl pažeidimo, Lietuvai gali būti skirta nuo 1,9 mln. iki 119 mln. litų baudų.

Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinės elektrinės nuo 2016 metų turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos. Savivaldybė skaičiuoja, jog per metus Lietuva gauna beveik 40 įspėjimų iš EK, o per beveik aštuonerius metus EK dėl pažeidimo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą kreipėsi tris kartus.2010 metų birželį miesto taryba nepritarė siūlymui dar dvidešimčiai metų - nuo 2017 iki 2037 metų pratęsti Vilniaus šilumos tinklų nuomą Prancūzijos koncernui „Dalkia“.

Tuomet skelbta, kad tik su tokia sąlyga „Dalkia“ sutiktų investuoti į biokuro katilus.Vyriausybė ir šalies prezidentė nuolat kritikuoja Vilniaus valdžią dėl nesugebėjimo tvarkytis energetikos ūkyje, o merą Artūrą Zuoką - dėl jo interesų šiame versle.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, jog miesto šilumos ūkyje piktnaudžiaujama monopoline padėtimi, matomi „Icor“ grupės interesai, o didelė dalis atsakomybės dėl to tenka savivaldybei.Vilniaus šilumos ūkį yra išsinuomojusi Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma „ Vilniaus energijai“, kuri yra susijusi su koncernu „Icor“.