Vilniaus valdžia leido rengti kovo 11-osios eitynes Gedimino prospekte

Sostinės valdžia suteikė leidimą tradicinėms kovo 11-osios eitynėms. Šįsyk prie vėliavų ir skanduočių žadama prijungti chorą bei orkestrą.

Prieš metus patriotinio jaunimo eitynių trasa nusidriekė per senųjų žydų kapinių teritoriją, esančią prie Kultūros ir sporto rūmų. Toks sostinės savivaldybės sprendimas papiktino žydų bendruomenę. Šiemet eitynių dalyviams leista žygiuoti nuo Katedros aikštės, per visą Gedimino prospektą.

Numatyta, kad eitynės prasidės 16 val. Pasiekę Lukiškių aikštę, eitynių dalyviai ketina giedoti himną akomponuojant orkestrui.

Vienas eitynių organizatorių, Lietuvių tautinio centro tarybos narys Julius Panka 1diena.lt teigė, esą eitynėse turėtų dalyvauti daugiau kaip tūkstantis žmonių. Esą šiemet dainas eitynėse diktuos ne pati minia, o choras.

„Priekyje eis choras ir „užvedinės“ dainas. Kad nebūtų tokių nusidainavimų, kai vieni dainuoja vieną dainą, kiti – kitą. Eisime Gedimino prospektu, iki buvusių KGB rūmų. Ten sustosime, mus turėtų pasitikti orkestras, kad būtų gražiau sugiedotas himnas“, - kalbėjo J.Panka.

Pasak jo, tiek choras, tiek orkestras eitynių dalyviams nekainuos – esą muzikantai prie renginio prisidės iš gero valios.

Paklaustas, ar ir šiais metais Vilniaus centre aidės šūkiai „Lietuva – lietuviams!“, pašnekovas teigė tame nematantis nieko blogo. „Mes nemanome, kad tai yra bloga skanduotė. Manau, ji bus ir šiemet. Kam daugiau ta Lietuva gali priklausyti? Negi rusams, kinams ar danams? Šita skanduotė tikrai bus. O nesantaiką skatinančių šūkių tikrai nebus, kadangi bus mūsų tvarkdariai. Ir į eitynes daugiausiai susirenka tie žmonės, kurie gerbia savo tėvynę ir gerbia visus čia gyvenančius žmones“, - sakė J.Panka.

Skirtingai nei, pavyzdžiui, kitą savaitę įvyksiančio profesinių sąjungų mitingo atveju, savivaldybė neapribojo eitynių dalyvių skaičiaus. Profsąjungiečiams iki Vyriausybės rūmų leista atsivesti ne daugiau kai 2249 žmones.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Hosni Mubarako nuvertimo pamokos Lietuvos gyventojams, siekiantiems atsikratyti Rusijos paliktos nomenklatūros valdžios Taikingų protestų organizavimui pakanka apie dešimt žmonių grupės. Milžiniško Egipto atveju organizatorių buvo apie penkiolika. Būtina naudoti Interneto anonimiškumą, kad išvengti policijos sekimo, skleisti dezinformuojančius gandus apie ketinimus, kad apgauti policijos šnipus, organizuoti bandomasias demonstracijas nepasiturinčiuose miestų kvartaluose, prieš kuriant realių veiksmų planus, bei sudaryti programas savaitinėms protesto akcijoms, kad išsaugoti energiją. Renkant žmones demonstracijoms vargingesniuose miestų rajonuose, geriausia kalbėti ne apie demokratiją, o apie skolas, kainas, minimalų atlyginimą, normalaus maisto trūkumą. Į demonstracijas verta atsinešti tai, kas praverstų būtiniausiai medicininei pagalbai. Bandomosios demonstracijos varginguose rajonuose leidžia suvokti, kiek žmonių dalyvaus ir kaip greitai demonstracija juda gatvėmis. Tuos skaičius galima panaudoti planuojant didesnes demonstracijas miestų centruose. Jei nomenklatūra pasamdo banditus atakuoti demonstrantus, besiginant tinkamiausia yra pasidalinti į tris grupes. Viena su įrankiais ardo statinių akmenis, antra perduoda tuos akmenis prie barikadų, o trečia - ginasi. Prieš kiekvieną protestą paskleisti klaidinančius gandus, kur vyks sekantis protestas. Susitikimai su valdžia bei derybos, kuriuos taip mėgsta A.Kubilius, dažniausiai baigiasi besiderančiųjų papirkimu arba įbauginimu. Todėl neverta gaišti laiko, klausant papirktų ar įbaugintų žmonių patarimų.

laisvamanis

laisvamanis portretas
Reikia kuo daugiau tokių renginių,o ne sapalioti apie draudimus!

Tsssss

Tsssss portretas
MARŠ, MARŠ, TRA, TA , TA.....TA
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių