Quantcast

Vilniaus valdžia ketina skatinti gyventojus pamiršti automobilius

Vilniaus valdžia rugsėjo mėnesį ketina skatinti gyventojus pamiršti automobilius ir naudotis dviračiais ar viešuoju transportu.

Rugsėjo 19-ąją vyks renginys “Diena be automobilio", skirta Europos judriajai savaitei ir tarptautinei Europos dienai “Mieste be automobilio", pranešė savivaldybė.

Tuo metu sostinėje vyks saugaus eismo gatvėje varžybos, vaikų ir jaunimo piešinių konkursas “Aš saugus gatvėje", dviratininkų figūrinio važiavimo varžybos, mažųjų dviratininkų varžybos, meninė programa, kitos atrakcijos.

Tą dieną nuo 10 iki 22 val. bus uždarytas eismas senamiestyje ir jo prieigose.
Rugsėjo 19-ąją taip pat ketinama surengti dviratininkų žygį nuo Seimo iki Rotušės aikštės. Esą numatoma, jog šiame žygyje turėtų dalyvauti ir aukščiausi šalies vadovai - prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius.

Tačiau, anot Vilniaus valdžios, su D.Grybauskaite ir A.Kubiliumi šis klausimas dar nėra suderintas.

Vicemeras Gintautas Babravičius savo ruožtu teigė "neabejojantis A.Kubiliaus aktyviu dalyvavimu", kuris "tradiciškai Europos dieną sėda ant dviračio ir važiuoja".

Rugsėjo 16-22 dienomis taip pat numatomi kiti renginiai, skirti Europos judriajai savaitei. Ketinama tikrinti transporto priemones dėl išmetamųjų dujų koncentracijos normos, organizuoti prevencines saugaus eismo priemones, rengti akcijas, skirtas skatinti vykti moksleivius į mokyklą dviračiais.

Numatomi ir kultūriniai renginiai: "Tautų mugė" Gedimino prospekte, viešosios įstaigos "Ugnis ir kaukė" ir atlikėjos Veronikos Povilionienės projektas "Ugnies skulptūrų dialogai", Rudens lygiadieniui skirtas renginys "Vilniaus legenda" ir kiti.

Anot vicemero Stanislovo Šriūbėno, dalies kultūrinių renginių gali tekti atsisakyti dėl taupymo. Šiuo metu visiems renginiams numatyta 231 tūkst. litų sąmata, tačiau ją esą ketinama apkarpyti.

“Apsitarėme, kad kai kurių renginių reikėtų nedaryti, nes jie brangoki. Tai daugiau būtų "Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" renginiai. Bet mes, pamažinę sąmatą ir padidinę rėmėjų skaičių, įeisime į logišką santykį kokybės ir kainos", - kalbėjo S.Šriūbėnas.

Anot sostinės savivaldybės, automobilių skaičius Vilniuje kasmet padidėja 10-15 proc., o kelionė viešuoju transportu piko valandomis pailgėja 20-30 min. Taip pat esą pablogėja kelionių sąlygos atviromis transporto priemonėmis (motociklais, motoroleriais, dviračiais) bei pėsčiomis.


Šiame straipsnyje: dviračiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių