Quantcast

Vilniaus valdžia EK ketina skųsti Vyriausybę dėl jos neveiklumo

Vilniaus valdžia teigia, jog Vyriausybė vėluoja atnaujinti termofikacines elektrines ir ketina dėl to kreiptis į Europos Komisiją.

„Lietuva Europos Komisijai įsipareigojo pateikti investicijų planą, pagal kurį iki 2015 metų gruodžio 31 dienos turi būti atlikti darbai, užtikrinantys Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinių elektrinių veiklos modernizavimą. Tam buvo numatyta 171 mln. eurų (590 mln. litų) ES lėšų. Tačiau Vyriausybė, turėjusi skirti šiam projektui 150 mln. litų, juos perskirstė kelių tiesimui“, - savivaldybės pranešime spaudai teigė Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus.

Anot jo, bendras lėšų poreikis šiems darbams yra apie 600–650 mln. eurų (2,1-2,2 mlrd. litų).
Lietuva padarė Bendrijos teisės pažeidimą – neparengė dokumentų termofikacijos elektrinių modernizavimui ir tam neskyrė lėšų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. Ar dėl šio pažeidimo kreiptis į Europos Komisiją, trečiadienį svarstys savivaldybės taryba.

Anot savivaldybės, jeigu Europos Komisija nuspręs pateikti Europos Sąjungos Teisingumo Teismui ieškinį dėl pažeidimo, Lietuvai gali būti skirta nuo 1,9 mln. iki 119 mln. litų baudų. Savivaldybė teigia, jog valstybei neparengus reikalingų dokumentų, energetikos įmonės neturėjo galimybės teikti projektus „net ir nepakankamai“ paramai gauti.

„Dėl to, kad Vyriausybė nesugebėjo paruošti dokumentų ir skirti lėšų jų modernizavimui, elektrinės nuo 2016 metų sausio 1 dienos negalės būti eksploatuojamos“, - rašoma savivaldybės pranešime.
Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinės elektrinės nuo 2016 metų turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos.

Savivaldybė skaičiuoja, jog per metus Lietuva gauna beveik 40 įspėjimų iš Europos Komisijos, o per beveik aštuonerius metus EK dėl pažeidimo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą kreipėsi tris kartus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių