Quantcast

Vilniaus valdžia dėl Gedimino pr. trinkelių kreipėsi į policiją

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai oficialiai kreipėsi į policijos pareigūnus prašydami ištirti vietas, kuriose galėjo būti neteisėtai panaudotos senos juodo bazalto Gedimino prospekto trinkelės, pranešė savivaldybė.

Anot pranešimo, savivaldybės pareigūnai jau išnagrinėjo daugiau nei dešimt iš gyventojų gautų užklausų dėl galimų trinkelių panaudojimo atvejų.

Iš jų įtarimą esą sukėlė du - šalia Vievio esančios užeigos kiemas bei poilsio namų šalia Skauduliškių ežero teritorija. Informacija apie šias vietas perduota policijai.Įtariama, kad užeigoje, esančioje šalia Vievio, gali būti apie 600 kvadratinių metrų panaudotų Gedimino prospekto juodo bazalto trinkelių, o poilsio namuose šalia Skaiduliškių ežero - iki 100 kvadratinių metrų.

Tai sudaro nedidelę dalį iš mero Artūro Zuoko dingusiomis paskelbtų 9 tūkst. kvadratinių metrų plytelių.

Gedimino prospekte pagal rekonstrukcijos dokumentus iš viso buvo išardyta beveik 16 tūkst. kvadratinių metrų trinkelių, iš jų beveik 7 tūkst. panaudota mieste vykdytuose projektuose: Bernardinų bažnyčiai, Prezidentūrai, Balsių mokyklai, Energetikos muziejui, Dievo Gailestingumo šventovei, Šv. Dvasios, Pilies, Universiteto ir Šventaragio gatvėse, Karveliškių kapinėse, Aguonų gatvės skvere, Liauksmino gatvėje, ties Gedimino pr. 9, Vrublevskio gatvėje.Dalis trinkelių vis dar saugoma bendrovės „Grinda“ sandėliuose.

Tačiau apskaitoje, anot savivaldybės nėra informacijos apie 9 tūkst. kvadratinių metrų raudonojo granito ir juodojo bazalto trinkelių, kurios buvo išvežtos 2007-2009 metais. Jos esą prapuolė vykdant trečiąjį prospekto rekonstrukcijos etapą atkarpoje nuo Vasario 16-osios gatvės iki Žvėryno tilto .

Savivaldybėje balandžio pabaigoje sudaryta ir darbo grupė, kuri nagrinėja gyventojų pranešimus dėl seno Gedimino prospekto juodo bazalto panaudojimo atvejų.A.Zuoko teigimu, po rekonstrukcijos sutvarkyti Gedimino prospektą reikia apie 10 mln. litų.

Naujoms trinkelėms ir joms pakloti išleista apie 20 mln. litų. Iš viso Gedimino prospekto rekonstrukcija atsiėjo 100 mln. litų.Pagrindinės sostinės gatvės rekonstrukcija pradėta 2002 metų pradžioje, paskutiniai darbai atlikti 2009 metų gegužę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Robinis

Robinis portretas
tik pas mus gali dingti tukstanciai kv/m plyteliu :D

5

5 portretas
va=iuojant į Kauną yra tokia kavinė Keturios sostinės...ten yra plytelių iš Gedimino pr.

69 DANGUJE

69 DANGUJE portretas
Kažin ar prokuratūra patikrins Zuoko kiemus. Per TV-3 LAIDĄ "PASKUTINĖ INSTANCIJA" buvo parodytas vaizdas iš Zuoko kiemo, kuriame galimai sudėtos trinkelės iš Vilniaus senamiesčio. Pats muša, pats rėkia.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių