Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanu išrinktas T.Davulis

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto taryba gegužės 25 dieną išrinko naują fakulteto dekaną.

Juo tapo Tomas Davulis, Vilniaus universiteto docentas, fakulteto prodekanas tarptautiniams ryšiams ir mokslui, Darbo teisės instituto vadovas. Jis pakeitė dvi kadencijas – maksimalų VU statute numatytą  laikotarpį – fakultetui vadovavusį prof. habil. dr. Vytautą Nekrošių.

„Man pradėjus eiti šias pareigas, didelių pokyčių nebus. Ketinu tęsti fakultete pradėtas reformas, kurių esmė – teisės studijoms ir tyrimams palankios aplinkos sukūrimas. Be abejonės, prioritetiniais išlieka studijų kokybės klausimai – kaip ir iki šiol turime išugdyti darbo rinkoje paklausų plačios erudicijos specialistą, gebantį spręsti sudėtingas praktines ir teorines teisines problemas, dirbant bet kurį teisinį darbą. Siekiant derinti teoriją ir praktiką, į studijų procesą įtraukiame ir kompetentingus teisės praktikus – teisėjus, advokatus. Manau, kad labai svarbus yra teisės mokslo „išorinis“-projektinis finansavimas, todėl skatinsime fakulteto mokslininkus aktyviai kurti ir dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir projektuose. Taip pat sieksiu paversti fakultetą „gyva“ teisinės minties plėtros vieta, kurioje vyktų aktyvūs idėjiniai studentų ir dėstytojų mainai įvairiausiuose moksliniuose renginiuose. Nemažiau svarbiu uždaviniu laikau ir fakulteto tarptautiškumo didinimą. VU Teisės fakultetas jau turi teisės magistro programą anglų ir rusų kalba  - LLM. Ši unikali programa yra labai perspektyvi ypač ne Europos Sąjungos šalių piliečiams, todėl tęsime studentų ir partnerių paieškas užsienyje – teisės magistro ar daktaro laipsnio siekiančius užsienio šalių jaunuolius skatinsime atrasti Lietuvą kaip savo studijų šalį“,  - savo darbo prioritetus dėsto dekanas doc. dr. Tomas Davulis.  

Naujasis dekanas – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto auklėtinis, magistro laipsnį įgijęs Freiburgo (Vokietija) universitete. Jis specializuojasi darbo teisės, o ypač Europos Sąjungos ir tarptautinės darbo teisės, kolektyvinės darbo teisės ir nediskriminavimo teisės srityse, yra daugelio įstatymų projektų kūrėjas. Jis taip pat yra kelių mokslinių knygų, daugelio mokslo publikacijų autorius ir bendraautoris, kelių teisės mokslo žurnalų redkolegijos narys.

T.Davulis stažavosi keliuose užsienio universitetuose, o šiuo metu yra daugelio užsienio universitetų vizituojantis profesorius. Šis teisėtyrininkas laboralistas priklauso Europos Komisijos nepriklausomų ekspertų tinklui darbo teisės direktyvoms įgyvendinti ir yra jo mokslinio komiteto narys, o taip pat Europos Komisijos Nepriklausomų ekspertų tinklui vyrų ir moterų lygiateisiškumo įgyvendinimui darbo ir užimtumo srityje narys. 2010 m. T.Davulis buvo išrinktas Lietuvos teisininkų draugijos pirmininku.


Šiame straipsnyje: Tomas DavulisVU

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių