Vilniaus universiteto administracija eis priverstinių atostogų

Vilniaus universiteto (VU) administracijos darbuotojai šiuo metu pildo parengtas formas ir sudarinėja nemokamų atostogų grafikus. 

Trečiadienį į darbą iš komandiruotės Gente grįžusio Vilniaus universiteto tarptautinių reikalų prorektoriaus daktaro Rimanto Vaitkaus laukė nemaloni staigmena. Pašto dėžutėje jis rado antradienį universiteto Senato priimtą sprendimą visus administracijos darbuotojus rotacijos principu savaitei išleisti priverstinio poilsio.

„Kiek vėliau rektorius pasikvietė ir pasakė, kad turiu rašyti prašymą eiti nemokamų atostogų“, - pasakojo R.Vaitkus.
Tokia dalia laukia visos VU administracijos: rektoriaus, prorektorių, dekanų, net aptarnaujančio personalo – sekretorių ir pan. Iki mokslo metų galo septynių dienų neapmokamo poilsio turės išeiti visi.

„Nuotaikos nėra džiaugsmingos. Ką, jūs galvojate, kad kažkam norisi atiduoti tuos pinigus, juk nuo kiekvieno kišenės bus nuskaičiuota? Be to, mažės ir priedai prie atlyginimo. Bet ką daryti?“ – retoriškai svarstė VU prorektorius
Leisdamas darbuotojus nemokamų atostogų VU sukasi iš padėties.
Tokiu būdu siekiama mažinti valstybės biudžeto asignavimus.
„Universitetas gauna 101,6 mln. litų asignavimų. Iš jų 100 mln. litų suryja darbuotojų atlyginimai ir mokesčiai „Sodrai“. Kitoms išlaidoms skiriama vos 1,6 mln. litų. Vadinasi, sutaupyti galime tik atlyginimų sąskaita. Daugiau neturime ką atiduoti“, - pasakojo R.Vaitkus.

Jis atkreipė dėmesį, kad VU situacija sudėtingesnė nei kitų universitetų. „Ant mūsų galvų sėdi ir Botanikos sodas, ir observatorija, ir Jonų bažnyčia, ir ansamblis, o tam pinigų valdžia neduoda“, - sakė prorektorius.


Šiame straipsnyje: VU

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių