Vilniaus universitetinėje ligoninėje dešimtadaliui medikų nustatytas besimptomis COVID-19

Vilniaus respublikinėje universitetinėje ligoninėje (RVUL) ištyrus 1,3 tūkst. medikų koronavirusas nustatytas dešimtadaliui, visi atvejai – besimptomiai, skelbia ligoninė.

Profilaktiniai tyrimai didesnei daliai COVID-19 pacientus gydančios įstaigos darbuotojų atlikti nuo šio pirmadienio iki trečiadienio, bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija.

„Per tris dienas paimti ir į laboratoriją išvežti 1296 ėminiai ir gauti 129 teigiami atsakymai (apie 9,95 proc.)“, – informavo ligoninė.

Ligoninėje dirba beveik 1,8 tūkst. žmonių, tirtas visas dirbantis personalas, išskyrus darbuotojai, kuriems COVID-19 diagnozuotas anksčiau.

Visuotiniame profilaktiniame tyrime dalyvavo tik jokių koronaviruso infekcijai būdingų simptomų nejaučiantys darbuotojai.

Pasak gydymo įstaigos, darbuotojams, kuriems pasireiškė karščiavimas ar kitokie klinikiniai požymiai, atlikti PGR tyrimai kitose laboratorijoje.

Nerimą mums kelia tai, kad nauji COVID-19 atvejai fiksuojami tarp įvairių specialybių darbuotojų ir beveik visuose skyriuose.

Masiniai tyrimai atlikti siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Izoliavus ir besimptomę COVID-19 formą turinčius medikus, pasak ligoninės, šiuo metu nedarbingumą dėl koronaviruso turi beveik 330 darbuotojų: 57 gydytojai, 91 slaugytoja, 68 slaugytojo padėjėjos, 113 kitų pareigybių darbuotojų.

Ligoninės direktorė Jelena Kutkauskienė sako, kad medikų sergamumo rodikliai rodo  „pastarosiomis savaitėmis Lietuvą ištikusią epidemiologinę krizę“.

„Deja, teisės aktų numatyta tvarka vykdomų profilaktinių tyrimų, ištiriant 10–20 proc. tiesiogiai su pacientais dirbančio personalo, šiuo laikotarpiu nebepakanka, o nerimą mums kelia tai, kad nauji COVID-19 atvejai fiksuojami tarp įvairių specialybių darbuotojų ir beveik visuose skyriuose“, – teigė J. Kutkauskienė.

Direktorė patikino, kad net ir koronaviruso praretinta ligoninės komanda išlieka pasiruošusi teikti būtinąją pagalbą pacientams.

„Situacija nors ir ne iš lengvųjų, tačiau kol kas valdoma, nes nuo praėjusios savaitės Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje atidėtas planinių operacijų vykdymas, todėl pagrindinis mūsų pacientų srautas yra dėl skubios pagalbos besikreipiantys žmonės, – aiškina įstaigos direktorė.

Pasak jos, dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje pacientai, kai tik įmanoma, perkeliami į kitas ligonines arba išleidžiami gydytis namuose, taip užtikrinant vietas ligoniams, kuriems būtina skubi pagalba.

„Kasdien sprendžiame ir darbo perorganizavimo klausimus, deleguodami darbuotojus dirbti į tuos padalinius, kuriuose labiausiai trūksta personalo“, – sako J. Kutkauskienė.

Profilaktinis ligoninės darbuotojų tyrimas bus atliekamas ir kitą savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
.....del tokios situacijos salyje galit "padekot" tokiems išsigimeliams kaip Aivaras Znamenskas (grižęs iš Anglijos emigrantas) dirbantis UAB "Agmeka" Kauno filiale, važineja juodu BMW XS valst nr. LYE 489, gyv. Taikos pr. 84-4, ir jo šliu-ndrai Simonai Kazlauskaitei, kurie nesilaiko jokiu karantino taisykliu, o Znamenskas dar ir puola žmones ir spjaudydamasis grasina apkresti virusu, policija jam už tai yra išrašiusi tik 15 eur baudą, protokolo nr. 24-ANR_P-1056-2020................

visas

visas portretas
seimas- besimptomiai... , shimonyte, PABUSK !!!!!!!!!

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
Tjk vilnius
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių