Quantcast

Vilniaus universitete studijuos vaikai

Seniausioji aukštoji Lietuvos mokykla, įsitraukusi į Europos vaikų universitetų tinklą, pirmoji Lietuvoje atidaro universitetą 8–12 metų vaikams.

Mažiesiems paskaitų klausytojams gegužės ir birželio mėnesiais bus surengtos 5 įdomios paskaitos. Jas vaikams skaitys Vilniaus universiteto profesoriai, dėstytojai, mokslininkai, kurie suprantamai papasakos apie nepaprastus ir vaikams be galo rūpimus dalykus.

Sveikinamąjį žodį vaikams tars Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka, o pirmąją paskaitą skaitys VU Fizikos fakulteto profesorius Kęstutis Arlauskas.

Paskaitoje „Ar saulė šildo?“ profesorius atskleis, kad saulė turi ne tik šildomųjų galių.

Gegužės 19 d. Chemijos fakulteto prodekanas doc. Rimantas Raudonis ieškos stebuklų ir bandys juos kurti kartu su vaikais.

Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos katedros lektorius Andrius Petrašiūnas gegužės 20 d. paaiškins, ar tikrai verta vabalo bijoti labiau nei katino.

Birželio 2 d. Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros profesorius Albinas Bagdonas atsakys į klausimą  „kodėl aš noriu žinoti?“.

Birželio 3 d. Matematikos ir informatikos fakulteto lektorius Linas Būtėnas paaiškins smalsuoliams, kaip mes gauname elektroninius laiškus.

Paskaitos vaikams truks 45 min. Įteiktoje studento knygelėje bus pažymima, kokią paskaitą jis išklausė. Kol mažieji semsis žinių, jų tėveliai ar mokytojai nenuobodžiaus. Jiems bus rengiamos ekskursijos po Vilniaus universiteto biblioteką ar skaitomos įdomios paskaitos. 

Vaikų universiteto įkūrimas yra svarbus Vilniaus universitetui. Juo siekiama vaikus sudominti mokslu, padėti suprasti jo praktinę naudą, atskleisti vaikų gabumus ir padėti juos ugdyti, kitais būdais dalytis universiteto patirtimi ir žiniomis.

Tokie vaikų universitetai jau veikia Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Anglijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių