Vilniaus universitetas pasauliniame universitetų reitinge išlaikė rekordinę 400-tąją vietą

Kasmetiniame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2022“ Vilniaus universitetas (VU) išlaikė praėjusiais metais gautą rekordinę 400-ąją vietą.

„Praėjusiais metais Vilniaus universitetas pasauliniame universitetų reitinge pasiekė istorines aukštumas, patekdamas į geriausių 400-uką. Jau tuomet buvo aišku, kad iššūkiu taps šios pozicijos išlaikymas. Džiugu, kad tai pavyko, bet taip pat akivaizdu, kad norėdami išlikti ir stiprėti elite turime ir patys dėti dideles pastangas, ir tikėtis sutelktos politikos bei verslo paramos ir supratimo“, – VU pranešime sako rektorius Rimvydas Petrauskas.

Prane6ime pažymima, kad naujuose reitinguose VU pakilo pagal darbdavių reputaciją – iš 434 pozicijos į 348-tą, ir išskirtinai aukštą poziciją,137-tą, užima pagal dėstymo kokybę, kuri siejama su didesniu dėstytojo dėmesiu vienam studentui.

Kaip ir pernykščiuose reitinguose, Vilnius TECH arba Vilniaus Gedimino technikos universitetas reitinge dalinasi 751–800 vietas, Kauno technologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas yra reitinguojamas tarp 800–1000 pozicijų.

Pirmą kartą į „QS World University Rankings 2022“ reitingą pateko Mykolo Romerio universitetas (MRU). MRU užima poziciją tarp geriausiai įvertintų 1001–1200 pasaulio universitetų.

Aukščiausias pozicijas šiame reitinge kaip įprastai užima JAV ir Jungtinės Karalystės aukštosios mokyklos: Masačusetso technologijos institutas, Oksfordo, Stanfordo, Kembridžio ir Harvardo univeristetai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
oho, kokia "auksta" vieta. Kai vilniaus universitetas buvo ikurtas, pasaulyje buvo ne simtai, ne desimtys, o vos keli universitetai.Geriau butu sakyti o kur nusirito vilniaus universitetas...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių