Quantcast

Vilniaus teismas atvertė balsų pirkimo bylą įkalinimo įstaigose

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį pradėjo nagrinėti balsų pirkimu įkalinimo įstaigose Darbo partijos naudai įtariamų kaltinamųjų baudžiamąją bylą.

Trukdymu pasinaudoti rinkimų teise kaltinami keturi asmenys: Vladislavas Gaidis, Igoris  Sologubovas, Eugenijus Maciulevičius ir buvęs Darbo partijos kandidatas į Seimą Viačeslavas Ždanovičius. V. Gaidis ir I. Sologubovas savo kaltę teismui pripažino tik iš dalies. Tuo tarpu V. Maciulevičius ir V. Ždanovičius kaltę neigia. Visi kaltinamieji teismą tikino, kad duos parodymus, tačiau tai darys kai bus apklausti visi bylos liudytojai. Teismas antradienį posėdyje ketina apklausti dvi bylos liudytojas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visi šie asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, susitarė už 30 tūkst. litų sumą papirkti 3 tūkst. asmenų, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, taip pat reitinguotų Darbo partijos sąraše esančius penkis jos narius: Joną Pinskų, Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Vytautą Gricių ir V. Ždanovičių.

Tyrėjai nustatė, kad įtariamųjų susitikimai dėl balsų pirkimo vyko Darbo partijos būstinėje Gedimino prospekte, taip pat sostinės kavinėse. Susitikimas Darbo partijos būstinėje įvyko pernai rugsėjo 28 dieną, jame dalyvavo I.Sologubovas, V. Gaidis ir V. Maculevičius.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, V. Gaidis ir I. Sologubovas iš E. Maciulevičiaus ir V. Ždanovičiaus tam reikalui gavo 5 tūkst. litų, tačiau nebaigė vykdyti nusikalstamos veikos - sutrukdė pareigūnai.

V. Gaidį į teismo salę atvedė ginkluoti policijos pareigūnai - vyras atlieka bausmę kitoje byloje, į teismo salę jis buvo atvestas su antrankiais.

Kalinių balsų pirkimo istoriją pareigūnai išnarpliojo pradėję kitą tyrimą - dėl vengimo atlikti laisvės atėmimo bausmę. Jis pradėtas pernai spalio 11 dieną Lietuvos kriminalinės policijos biure. Siekiant nustatyti bausmę vengiančiojo atlikti buvimo vietą, atlikta krata automobilyje, per kurią paimtos dvi USB atmintinės. Jose rasti keturi filmuoti vaizdo įrašai su asmenų pokalbiais, kuriuose asmenys kalba apie balsų pirkimą laisvės atėmimo vietose.

Remiantis tuo spalio 12 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

V. Ždanovič Darbo partijos sąraše buvo įrašytas 118-uoju numeriu, po reitingavimo per rinkimus jis pakilo į 48 vietą. L. Davidovič ir E. Maciulevičius nebuvo kandidatai.

Skundą dėl Seimo rinkimų rezultatų nagrinėjęs Konstitucinis Teismas (KT) buvo konstatavęs, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. KT savo išvadoje konstatavo, kad Rinkimų komisija turėjo informacijos apie galimą balsų pirkimą minėtų kandidatų naudai, tačiau į ją neatsižvelgė. Todėl remdamasis KT nutarimu, Seimas pernai lapkričio 14 dieną priėmė sprendimą, kad Darbo partijos kandidatai Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė bei Jonas Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais. Jų vietas partijos Seime užėmė kito „darbiečių“ kandidatų sąrašo atstovai.

Įstatymas numato, kad asmuo už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

 


Šiame straipsnyje: teismasVilniusbalsų pirkimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių