Vilniaus taryba J.Imbrasą nori „ištremti“ į Briuselį

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba pritarė rezoliucijai, kuria buvęs meras Juozas Imbrasas bei jo komanda kaltinama savivaldybės lėšų švaistymu.

Paveldėjo 768 mln. litų skolų

Rezoliucijos tekstą pristatęs vicemeras Gintautas Babravičius paviešino 2007-2009 metais susidariusias skolas, kurios pora mėnesių buvo tikslinamos savivaldybės revoliucinėje komisijoje.

„Miesto skolos šių metų pradžioje siekė 768 mln. litų. Gavę tokį buvusios valdžios palikimą esame priversti drastiškai taupyti lėšas, stabdyti dalį pradėtų projektų, atsisakyti skelbti naujus konkursus“, - sakė G.Babravičius.

Vilniaus valdžios skaičiavimais, per 2007 metus savivaldybės skolos išaugo 212 mln. litų, o per 2008 metus – 182 mln. litų. Be to, J.Imbraso komanda esą lėšas projektams skirstė neatsakingai, be jokių prioritetų, net neatsižvelgdama į realias savivaldybės finansines galimybes. Mat vien pernai metais savivaldybė nesurinko planuotų 100 mln. litų, tačiau valdžia nesiliovė išlaidauti. Esą buvusi valdžia nesibodėjo skelbti naujų konkursų, rinktis didžiausią kainą pasiūliusias bendroves, iš jų pirkti paslaugas ir už jas neatsiskaityti.

„Buvusios valdžios veiklą vertiname kaip galimai tyčinį savivaldybės stūmimą į bankrotą, mokesčių mokėtojų pinigų švaistymą. Miesto vadovai turėtų įsipareigoti imtis priemonių patraukti teisinėn atsakomybėn įskaitant ir baudžiamąją tuos pareigūnus, kurie galimai neskaidriai vykdė viešuosius pirkimus ir neracionaliai planavo miesto biudžetą“, - siūlė G.Babravičius.

J.Imbrasas ginasi nuo kaltinimų

Posėdyje dalyvavęs J.Imbrasas nesutiko su jam metamais kaltinimais. Buvęs meras gynėsi, kad savivaldybės biudžete 100 mln. litų skylė atsivėrė dėl Vyriausybės kaltės, kuri dar metų pradžioje netiksliai paskaičiavo būsimas įplaukas. Tačiau šiais skaičiavimais valdžia esą buvo priversta remtis, sudarydama išlaidų planą, tęsdama dar Artūro Zuoko laikais pradėtus investicinius projektus.

„Paskutiniai sakiniai skamba įdomiai:  patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Visi projektai buvo tęstiniai, ne maža dalis gavo ES pinigus. O iš viešųjų pirkimų buvo trys atvejai, kai pasirinkome didžiausią kainą. Tai sudaro apie 1 proc. visų pirkimų, todėl to žodžio nereikėtų naudoti“, - sakė J.Imbrasas.

Siūlo ištremti į Briuselį

Buvusio mero kalba papiktino dabartinį miesto vadovą Vilių Navicką. „Didžiausiomis kainomis nupirkta Lazdynų tilto rekonstrukcija, vakarinio aplinkkelio, Balsių mokyklos statybos, šalia savivaldybės išnuomotos patalpos. Galėčiau vardinti ir vardinti“, -  replikavo V.Navickas.

Siekdamas nuslopinti bekylantį konfliktą įsikišo socialdemokratų frakcijos narys Audrius Rudys. Jis patikino tarybos narius, kad J.Imbraso negalima patraukti baudžiamojon atsakomybėn už neracionalų miesto biudžeto planavimą, nes planas neturi vykdomosios galios. Mat už šiuos sprendimus atsakomybę prisiimti turėtų taryba, kuri visus projektus, įskaitant ir biudžetą, patvirtino.

„Siūlau pakeisti paskutinį sakinį: ne patraukti baudžiamojon atsakomybėn o, ištremti į Briuselį už neracionalų miesto biudžeto planavimą - ir rezoliucija bus įvykdyta“, - šmaikštavo A.Rudys.

Vilniaus valdžios parengta rezoliucija tėra politinis ankstesnės valdžios vertinimas. V.Navickas apgailestavo, kad už galimai tyčinį savivaldybės stūmimą į bankrotą negalima J.Imbraso ir jo komandos patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes savivaldybė nėra privati bendrovė. Tačiau meras patikino, kad kiekvienas neskaidriai ankstesnės valdžios priimtas projektas guls ant prokurorų stalo. 


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybėImbrasas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių