Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus tarptautinio oro uosto ir Žirnių gatvės jungties statybos darbai baigti

2013-10-11 10:34 diena.lt inf.
Savivaldybės nuotr.
Turinys

Žirnių gatvės ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungties statybos darbai baigti per pusmetį, informuoja sostinės savivaldybė. 

„Šis transporto infrastruktūros projektas, įgyvendintas per įspūdingai trumpą terminą. Tai tikrai nėra įprastas terminas tokio masto statyboms Lietuvoje. Per 6 mėnesius buvo sutvarkytas kelio ruožas, rekonstruotos dvi ir nutiestos trys naujos gatvės, pastatytas viadukas. Visų jų ilgiai siekia net 3,48 km. Iki šiol F.Vaitkaus g. kasdien pravažiuodavo 15,8 tūkst. automobilių, nuo šiol šis srautas bus perskirstytas ir į Vikingų gatvę“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Statybos darbai prasidėjo balandžio 10 d., o naujoji Vikingų g. į Vilniaus oro uostą buvo nutiesta kiek mažiau nei per 3 mėnesiams nuo darbų pradžios, liepos 1 d. ja jau važiavo transporto priemonės. Dar per 3 mėnesius buvo pastatytas viadukas virš Vilniaus Žirnių gatvės, įrengtos šviesoforais reguliuojamos sankryžos, nutiesti jungiamieji keliai.

„Šis projektas mūsų bendrovei buvo iššūkis, kurį mes sėkmingai įveikėme. Džiaugiuosi, kad galime ne pirmą kartą įrodyti, jog dirbame greitai, kokybiškai ir atsakingai. Dėkoju Vilniaus miesto savivaldybei už pasitikėjimą ir glaudų bei sėkmingą bendradarbiavimą. Didžiuojuosi darbščiais ir atsakingais bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojais, sugebėjusiais per itin trumpą laiką įgyvendinti svarbų miestui ir šaliai infrastruktūros projektą“, - sakė AB „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas Nerijus Eidukevičius.

Iki šiol su tarptautiniu Vilniaus oro uostu buvo galima susisiekti vienintelėmis F.Vaitkaus g. bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėmis, kuriose dėl intensyvaus eismo nuolat susidarydavo transporto spūstis. Naujai nutiesta   4-ių eismo juostų gatvė ir pastatytas viadukas pagerino susisiekimą su tarptautiniu Vilniaus oro uostu, sujungė į vieną visumą svarbiausius Lietuvos kelius: E85 magistralę Vilnius - Kaunas -  Klaipėda, E28 kelią Vilnius - Minskas, E272 kelią Vilnius - Panevėžys ir kelią E85 Vilnius - Lyda.

Be nutiestų ir rekonstruotų gatvių bei pastatyto 90 metrų ilgio viaduko taip pat sutvarkyti lietaus nuotekų ir elektros tinklai,  įrengti viešojo transporto laukimo paviljonai, trys šviesoforais reguliuojamos sankryžos, modernus gatvės apšvietimas, nutiesti nauji dviračių ir pėsčiųjų takai.