Quantcast

Vilniaus taksi įmonėse atlikta per 60 kratų

Policija, prokuratūra ir Valstybinė mokesčių inspekcija Vilniaus mieste ir jo apylinkėse pirmadienį atliko daugiau nei 60 kratų. Teisėsaugininkai teigia, jog taksi šešėliniame versle neapskaitytų pinigų suma galėjo siekti dešimtis milijonų litų.

Policijos departamente vykusioje spaudos konferencijoje Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotoja Jurgita Ivanauskienė sakė, kad sulaikyti 10 asmenų, tačiau įtariamųjų ratas gali išaugti net iki 50. Kai kuriems iš jų gali grėsti laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Kratos buvo atliekamos Vilniaus m. taksi paslaugas teikiančiose įmonėse, jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose, transporto priemonėse. Skaičiuojama, kad šios įmonės užėmė apie 70 proc. Vilniaus m. taksi rinkos.

Kratose dalyvavo virš 100 minėtų įstaigų darbuotojų. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 30-ties įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys.

Minėti asmenys įtariami taip organizavę įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai, arba jie visai būtų nemokami prisidengiant nepelninga įmonių veikla. Tam veikė virš 30 įmonių, iš kurių 20 registruotos 2 adresais.

Įmonių vadovai įtariami didelių sumų įmonių pinigų pasisavinimu, nusikalstamų būdų įgytų pinigų legalizavimu, apgaulingos apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu. Viso šioje byloje pareikšta, ar greitu laiku bus pareikšti, ne mažiau kaip 50 įtarimų asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ir talkinusiems plataus masto nusikalstamoje veikloje. Tačiau, J.Ivanauskienės teigimu, taksi vairuotojų tarp šių asmenų neturėtų būti.

Preliminariais skaičiavimais, galimai neapskaitytų pinigų suma, kuri buvo naudojama šešėliniame versle ir legalizuota, gali siekti dešimtis milijonų litų. Šis „verslas“ buvo vykdomas ne vienerius metus. Įmonėms jokie draudimai dėl veiklos nėra pritaikyti, todėl jos turi galimybę pradėti sąžiningą ir atsakingą verslą.

VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas teigė, kad griežtesnių metodų buvo imtasi po to, kai minėtos įmonės nereagavo į perspėjimus po anksčiau vykusių tyrimų. A.Klerauskas pasakojo, kad prieš pradedant projektą buvo susitikta su keliomis taksi asociacijomis, jos buvo informuotos apie įtariamą mokesčių slėpimą.

VMI projekto tikslas – užtikrinti gaunamų pajamų apskaitą ir mokesčių sumokėjimą keleivių vežimo paslaugas teikiančiose įmonėse. Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, kad minėtas paslaugas teikiančios įmonės 2011 m. sumokėjo tik 3,1 mln. Lt mokesčių, iš jų apie 70 proc. sumokėjo 20 įmonių, tuo tarpu likusi 30 proc. dalis tenka daugiau kaip 430 įmonių.

Projekto metu nustatyta, kad vidutinis deklaruojamas darbo užmokestis taksi paslaugas teikiančiose įmonėse buvo tik 350 Lt, o, remiantis deklaruotais duomenimis, vienas licencinę kortelę turintis automobilis tariamai per dieną uždirbdavo tik 20 – 50 Lt pajamų. Projektas yra tęsiamas ir 2012 m. bei nukreiptas į pajamas deklaruoti ir mokesčius mokėti vengiančias įmones.    

Ikiteisminis tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure, jo kontrolę vykdo Generalinė prokuratūra. Už šių nusikaltimų padarymą Baudžiamasis kodeksas numato iki 10 metų laisvės atėmimo bausmę.


Šiame straipsnyje: VilniustaksiVMI

NAUJAUSI KOMENTARAI

Bajoras

Bajoras portretas
Matai ką tie okupantai padarė su dorais žmonėmis - kur nepasisuksi,ten vieni vagys.

manjana

manjana portretas
Jo, ir tarp čigonų vagių pasitaiko...Galima pagalvot, kad vmi balvonai anksčiau apie tas aferas nežinojo . Visiems užteko.., o dabar išėjo "ukazas" pasodint "sąžiningus vagis" ir biurokratams tenka atsisakyt melžiamos karvės.

savas taksas

savas taksas portretas
vargsai, tiek mazai uzdirbdavo 20-50lt/parai, kad nebeuzteko "stogam" uzsimoketi, tarkim is kauno orouosto (is karmelavos) y kauno miesta (apie 5-8km) reketuoja moket 50lt gryztantiem is uzsienio zmogeliam, o pasiekus miesto ribas, stavke jau eina kaip miesto taksi.....visiem ir viskam ateina liepto galas :)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių