Quantcast

Vilniaus širdyje - žolynų kvapas

Po audringos kultūros nakties Vilniuje sekmadienio popietę taip pat netrūko šurmulio. Į Gedimino prospektą rinkosi žolininkės, žiniuonės, iš delnų ir žolynų ateitį pranašaujančios būrėjos, nešinos pintinėmis gėlių, eteriniais aliejais ir kortų malkomis.

Mat jau trečią kartą Vilniuje prieš pat Šv. Jono šventę organizuojamas žolynų turgus. Sakoma, kad Joninių išvakarėse vaistažolės, iš jų pagaminti aliejai, muilai, kremai ir eliksyrai patys veiksmingiausi. Ant prekystalių netrūko ir medaus, medžio dirbinių, iš džiovintų lauko gėlių pagamintų paveikslų, šiaudinių namų puošybos elementų.
"Kremą naudokite dienai ir nakčiai. Buteliuko turėtų užtekt visiems metams. Čia juk raganos kremas – tepi tepi, o jis niekada nesibaigia", – priemonę pirkėjoms gyrė žolininkė.

Prospektu šlitinėjantiems smalsuoliams prekiautojai siūlė ne tik vaistažolių, bet ir kvietė pasistiprinti ant grotelių čirškintais kepsniais, o kad kąsnis sprangus nebūtų – gurkštelėti šalto naminio alaus. Lankytojus linksmino sostinės folkloro grupės, o prie vartų pastatyti šiaudinukai Jonas ir Janina kvietė fotografuotis.


Šiame straipsnyje: turgusžolynai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių