Quantcast

Vilniaus senamiesčio prieigose žadama įrengti 10 požeminių aikštelių

Nuo kitų metų planuodama apmokestinti įvažiavimą į senamiestį, Vilniaus miesto valdžia siekia jo prieigose įrengti 10 požeminių automobilių stovėjimo aikštelių.

Vilniaus miesto taryba patvirtino 10 vietų, kuriose numatoma įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles. Visos jos bus išdėstytos aplink Vilniaus senamiestį. Mat jau nuo kitų metų kovo planuojama apmokestinti įvažiavimą į šią miesto zoną. Tuo tikslu Vilniaus miesto valdžia planuoja sudaryti sąlygas senamiesčio lankytojams bei darbuotojams iki uždarytos zonos atvykti nuosavu automobiliu ir jį palikti artimiausioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Siekiama, kad nuo aikštelės iki norimo taško gyventojams tektų kulniuoti pėstute ne ilgiau kaip 5 min.

„Šios aikštelės pagerintų aplinkinių gyventojų gyvenimo kokybę, užtikrintų senamiesčio kaip traukos centro prieinamumą ir patrauklumą miestelėnams, miesto svečiams ir užsienio turistams“, - rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ skaičiavimais, šiuo metu Vilniuje trūksta apie 3 tūkst. automobilių stovėjimo vietų. Tačiau pati Vilniaus miesto valdžia neturi lėšų požeminių aikštelių statybai. Todėl minėtos vietos greičiausiai bus statomos koncesijos arba privataus bei viešo sektorių partnerystės būdu.  artimiausiu metu planuojama skelbti konkursus 10 aikštelių statytojų bei projekto finansuotojų paieškoms. Tikimasi, kad bent vienos iš numatytų aikštelių statyba prasidės jau kitų metų pavasarį.

Numatomų statyti aikštelių sąrašas:

Tarp J.Lelevelio ir A.Vienuolio gatvių;

Tarp A.Strazdelio ir K.Vanagėlio gatvių;

A.Smetonos gatvėje;

Tarp Tauro, Pamėnkalnio ir Z.Sierakausko gatvių;

Po Lukiškių aikšte;

Naugarduko ir Pylimo gatvių sankirtoje;

Maironio g. 27;

Polocko ir Krivių gatvių sankirtoje;

Tarp Žipronių, M.Daukšos ir Subačiaus gatvių;

Tarp Kruopų, Raugyklos ir Plačiosios gatvių.


Šiame straipsnyje: Vilniaus senamiestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių