Quantcast

Vilniaus savivaldybėje neliks 300 darbuotojų

Nuo rudens Vilniaus miesto savivaldybėje dirbs 300 mažiau darbuotojų. Projekto oponentai įsitikinę, kad dėl šių pertvarkų padidės savivaldybės išlaidos ir pablogės miestiečių aptarnavimas.

Tikisi dirbti efektyviau

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba patvirtino savivaldybės reorganizacijos projektą, pagal kurį iš 900 tarnautojų liks dirbti tik 660 darbuotojų. Apie 100 kitų tarnautojų bus keliami į savivaldybei pavaldžias bendroves. Mat šiandien jų atliekamas darbas dubliuojasi su tų bendrovių atliekamomis funkcijomis. Dar 100 tarnautojų šiuo metu yra sulaukę pensinio amžiaus, tad dauguma jų bus išleidžiami užtarnauto poilsio. Likusieji, kurių yra apie 50, bus tiesiog išmetami į gatvę.

Atleidimo lapelius darbuotojams valdžia ketina išdalyti jau šią savaitę, o reorganizacijos pabaiga numatyta po keturių-šešių mėnesių.

Reorganizacijos planą parengusi savivaldybės Saulėlydžio komisija tikina, kad reforma padės ekonominės krizės akivaizdoje optimizuoti savivaldybės darbą ir taip sutaupyti dalį biudžeto lėšų.

„Po reorganizacijos dar šiemet pavyks sutaupyti 3 mln. litų, kitąmet ši suma sieks apie 20 mln. litų“, - sakė savivaldybės Saulėlydžio komisijos pirmininkas Vidas Urbonavičius.
Atkreiptinas dėmesys, kad vien išeitinėms kompensacijoms Vilniaus miesto valdžia turės išmokėti apie 9 mln. litų.

„Pertvarka pradėta ne nuo to galo“

Parengtam reorganizacijos projektui prieštarauja tiek savivaldybės opozicija, tie ir dalis valdančiosios koalicijos partnerių. Oponentai pabrėžė, kad tarybai pristatytas projektas nėra tobulas ir jį būtina skubiai taisyti. Mat pertvarkos gali pabloginti ne tik savivaldybės finansinę padėtį, bet ir miestiečiams teikiamų būtinųjų paslaugų kokybę.

Valdančiosios socialdemokratų frakcijos narys Audrius Rudys atkreipė dėmesį, kad dar Artūro Zuoko laikais patvirtinta savivaldybės struktūra buvo logiška ir funkcionali. Jai 2007 m. suteiktas ISO kokybės sertifikatas. Tuo tarpu dabar tarybai teikiamo projekto nauda jis abejojąs.

„Pertvarka pradėta ne nuo tinkamo galo. Pirmiausia buvo užsibrėžta nurėžti „n“ etatų, o paskui pagal šį skaičių dėlioti funkcijas. Todėl skaičiai 600, 710 ar dar koks kitas skamba ganėtinai lengvabūdiškai. Beveik neabejoju, kad numatyta reorganizacija iki mūsų kadencijos pabaigos pablogins miestiečių aptarnavimą, nes šiam darbui gali pritrūkti tarnautojų“, - sakė A.Rudys.

Jis pabrėžė, kad negalima perduoti savivaldybės dabar vykdomų funkcijų pavaldžios bendrovėms, įmonėms ir seniūnijoms. Vienas pavyzdžių: teritorijų tvarkymo kontrolės patikėjimas bendrovei „Grinda“.

„Kaip galės „Grinda“ kontroliuoti tai, ką ji pati veikia, kas kontroliuos pačią „Grindą“, kad jos komerciniai interesai neįtakotų kontrolės funkcijos? Kiek ir kokiomis formomis už šią paslaugą bus mokama šiai įmonei? Tiesiogiai iš miesto biudžeto ar padidinus įkainius? Tai gali padidinti savivaldybės išlaidas“, - įspėjo A.Rudys.

Nepaisant pasispardymų, visa socialdemokratų frakcija pritarė naujam savivaldybės administracijos struktūros projektui. Už reorganizaciją taip pat balsavo konservatoriai, liberalcentristai, nepriklausomos ir liberalų sąjūdžio frakcijos.

Profsąjunga saugo jautriausius

Svarstant savivaldybės reorganizacijos planą nebuvo leista pasisakyti savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos atstovams. Vilniaus meras Vilius Navickas mestelėjo, kad esą su profsąjunga pasirašytas susitarimas. Profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga pabrėžė, kad toks susitarimas neegzistuoja.

„Profesinė sąjunga nesutinka su tokiu reorganizacijos planu. Šiuo metu pasirašytas tik susitarimas dėl veiksmų po reorganizacijos. Pavyzdžiui, kad perkeliant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vykdomas funkcijas į pavaldžias įmones ar įstaigas, kartu bus perkelta ir apie 100 šias funkcijas atliekančių administracijos darbuotojų. Ne iki 100, o apie 100. Šis sakinys labai svarbus“, - sakė D.Šaluga.

Taip pat susitarta, kad pirmumo teisę išlaikyti darbo vietą turės tarnautojai, auginantys ne mažiau nei tris nepilnamečius vaikus, tie, kurių šeimose yra neįgalių asmenų, tie, kuriems iki pensijinio amžiaus likę 3 ir mažiau metų. Be to susitarta, kad skelbiant konkursus į Vilniaus miesto savivaldybės valstybės tarnybą , pirmumo teisė bus taikoma tarnautojams ar darbuotojams, kurie dirbo iki naujos struktūros patvirtinimo dienos.

Jei šių susitarimų nebus laikomasi, profesinė sąjunga grasina valdžiai teismais. D.Šaluga atskleidė, kad profesinė sąjunga jau yra pasirašiusi sutartis su trimis advokatų kontoromis.


Šiame straipsnyje: savivaldybėatleidimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių