Quantcast

Vilniaus savivaldybėje - išeinančiųjų ašaros ir atleidimų déjà vu (papildyta)

Atleidimo lapelius Vilniaus savivaldybės tarnautojams dalinęs Personalo departamento direktorius Antanas Gadeckis tikino per šiuos du mėnesius, kuomet prasidėjo reorganizacija, savivaldybėje buvo visko.

„Turbūt natūralu, kad tie žmonės, kurie atleidžiami, yra sudirginti, įaudrinti, jų sunki psichologinė būsena. Grasinimų nebuvo, daugiau reiškiama nuoskaudų, liejama ašarų. Tačiau rūpesčių nestinga ir liekantiems, ypač tiems, kurie rūpinasi, kad rytoj nauja struktūra tinkamai funkcionuotų. Darbų netrūksta ir aprūpinimo skyriui ir informacinių technologijų specialistams. Tų rūpesčių pakankamai visiems“, - atskleidė A.Gadeckis.

Savivaldybėje jau po pietų turėtų būti keičiamos kabinetų iškabos su naujais departamentų ir skyrių pavadinimais, atvežami nauji antspaudai dokumentams, darbuotojai kraustomi į kitus kabinetus.

Ir visgi simboliška, kad 200 darbuotojų savivaldybę palieka spalio 1-ąją. Mat prieš dvejus metus analogišką reorganizaciją vykdė į valdžią iškopusi Tvarkos ir teisingumo partija, tik tąkart valdantieji atleido kelias dešimtis žmonių. Pirmiausia iš darbo išlėkė departamentų direktoriai. Vienas jų – Virginijus Dastikas, kuris tuomet ėjo Miesto ūkio departamento direktoriaus pareigas. Šįkart jis patogesnėje kėdėje – dirba savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ir priklauso šiuo metu vienai iš Vilnių valdančių partijų – liberalcentristams.

„Mane lygiai prieš dvejus metus pyragais vaišino. Dar kažkur ir atleidimo lapelį turiu, kuriame įrašyta spalio 1 diena“, - šypsojosi V.Dastikas.  

Šįkart iš 9 departamento vadovų darbo vietas išsaugojo 4: Finansų departamento direktorius Edmundas Kačkus, Teisės departamento vadovas Egidijus Vilkickas, Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys ir personalui vadovaujantis A.Gadeckis. 

Vytautas Milėnas
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius

Tik nedidelė dalis žmonių iš 223 atleidžiamų bus įdarbinti savivaldybei priklausančiose įmonėse. Tokių vietų keletas jau sutarta, tokių pasiūlymų iš įmonių laukiame ir daugiau. Suprantama, klausimas nemalonus, tačiau tarnautojų skaičių mažinti reikia. Toks buvo politinis sprendimas, mano rūpestis buvo, kad reorganizacija būtų vykdoma nepažeidžiant teisės aktų, o nauja struktūra nuo rytojaus tinkamai funkcionuotų.

Nemanau, kad dėl to vilniečiai patirtų kokių nors nepatogumų. Dabar eilių pirmame aukšte, kur priimami interesantai, nėra. Kiek praeinu pirmu aukštu, dažnai pastebiu, kad mūsų darbuotojų čia dirba daugiau, negu yra interesantų. Nemanau, kad rytoj, sumažinus aptarnaujančių darbuotojų skaičių, tos eilės atsiras. Juk dabar į savivaldybę dėl sustojusių statybų kreipiasi mažiau žmonių, gal dalis klausimų operatyviau sprendžiama. Esu tikras, kad likę tarnautojai rytoj susitvarkys su darbu taip, kad tų eilių nebus.

Tiesa, savivaldybėje dar yra 19 laisvų etatų, kuriems užimti bus skelbiami konkursai. Į šias darbo vietas dabar atleidžiamų tarnautojų priimti negalima, jų kvalifikacija neatitinka. Lieka laisvos, pavyzdžiui, departamento direktorių, skyrių vedėjų darbo vietos. Šias pareigas atlikti gali ne kiekvienas.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių