Quantcast

Vilniaus savivaldybėje atleidimo lapeliai bus dalijami šią savaitę

Antradienį Vilniaus miesto taryba ketina patvirtinti „Saulėlydžio“ komisijos parengtą savivaldybės reorganizacijos planą. Pagal jį iš 900 tarnautojų ketinama atleisti daugiau nei 300 darbuotojų.

Į gatvę - trečdalis savivaldybės

Mėnesį svarstę „Saulėlydžio“ komisijos parengtą savivaldybė struktūros projektą politikai liko prie pirminio varianto. Iš 960 valstybės tarnautojų savivaldybėje liks dirbti 650-680 darbuotojų. Esą taip ketinama efektyvinti savivaldybės darbą. Atleidimo lapelius darbuotojams valdžia ketina išdalyti jau šią savaitę, o reorganizacijos pabaiga numatyta po keturių-šešių mėnesių.

„Kuo mažiau žmonių dalyvaus priimant sprendimus, tuo didės jų atsakomybė prieš interesantą. Žmogus žinos, kad popierius jo atėjo pas vieną tarnautoją, ir tas tarnautojas privalo savo darbą padaryti. Nereikia gąsdinti žmonių, kad jų sąskaita mes norime sutaupyti miesto lėšas. Mes norime dirbti efektingiau. Čia ne medžioklė, ne žvėriukų vaikymas. Tarnautojai turi dirbti teisingai, tvarkingai ir gerai. Tokiems ir bus atviras kelias. Kas dirbo blogai, tegul ieškosi kitų galimybių. Mes jiems apdėsime susivokti“, - sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.

Pirmiausia ketinama atleisti pensijinio amžiaus sulaukusius darbuotojus, kurių šiandien savivaldybėje dirba 120. Iš jų liks tik kompetentingi savo srities specialistais, kurių greitu laiku negalima pakeisti nauju darbuotoju.

Išeitinėms išleis milijonus

Apie 300 tarnautojų likimai kabo ant plauko. Mat teikdama tarybai tvirtinti projektą Vilniaus miesto valdžia šiandien nė neįsivaizduoja, kiek iš jų bus pervesta dirbti į savivaldybei pavaldžias bendroves bei seniūnijas. Esą perkeliami bustų tie specialistai, kurių atliekamas darbas analogiškas bendrovių funkcijoms. Mero patarėjas Darius Indriūnas kaip vieną pavyzdžių įvardijo viešojo transporto maršrutų planavimą, gatvių ir želdinių priežiūrą.

Darbo pobūdį pakeisią darbuotojai eidami naujas pareigas turėtų uždirbti mažiau. Prieš mėnesį „Saulėlydžio" komisijos pirmininkas Vidas Urbonavičius portalui minėjo, kad tiems darbuotojams, kuriuos ketinama pervesti dirbti į savivaldybei pavaldžias įstaigas, nėra ko baimintis dėl atlyginimų. Esą bus deramasi su tų bendrovių vadovais, kad perkeliamų asmenų alga nebūtų mažesnė, nei jie uždirba savivaldybėje, taip pat esą liks tos pačios socialinės garantijos. Šiandien iš Vilnaius mero portalui pasakyto teiginio buvo galima suprasti, kad šio tikslo pasiekti nepavyko.

Beje, visų atleidžiamųjų kompensacijoms, savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos duomenimis, reikės beveik apie 19 mln. litų. Tad per atleidimo vajų savivaldybė šiemet nesutaupys nė lito. Tačiau kitais metais dėl reorganizacijos ketinama sutaupyti iki 15 mln. litų miesto biudžeto lėšų.


Šiame straipsnyje: atleidimaisavivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių