Quantcast

Vilniaus savivaldybė perima A.M.Brazausko paminklą savo nuosavybėn

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį nusprendė perimti savivaldybės nuosavybėn Antakalnio kapinėse esantį antkapinį paminklą prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui.

Savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Virginijus Pauža BNS sakė, kad toks perėmimas - įprasta procedūra.

„Savivaldybė perima visus paminklus ir visas lentas eksploatavimui ir priežiūrai, kuriuos įrengia Vyriausybė. Čia joks ne ypatingas atvejis - tai pats paprasčiausias atvejis, kaip ir bet kokią atminimo lentą ar bet kokį paminklą perimti“, - BNS teigė V.Pauža.

Paminklas A.M.Brazauskui Antakalnio kapinėse, prie jo kapo, buvo atidengtas pernai birželio 26-ąją, minint pirmąsias jo mirties metines.

Ant A.M.Brazausko kapo buvo pastatyta granitinė platforma ir pailgas pjedestalas su metaline prezidento galva. Paminklą kūrė archiktektai Tadas Balčiūnas, Kristina Balčiūnaitė ir skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Lėšas paminklui pastatyti skyrė Vyriausybė. Anot savivaldybės, paminklo bendra įsigijimo vertė – 128 tūkst. litų.

Šis paminklas sulaukė prieštaringų vertinimų - pernai rudenį A.M.Brazausko bendražygiai buvo pareiškę norą, kad jis būtų pakeistas kitu, mat dabartinis biustas esą nepanašus į velionį prezidentą.

Tuo meto paminklo autorius K.Balčiūnas teigė padaręs viską, ką per tokį trumpą laiką galėjęs.Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė 2010-ųjų birželio 26 dieną Vilniuje.

Šiemet bus minimos jo 80-osios gimimo metinės.Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu, 1988-1990 metais, A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zuvis

Zuvis portretas
Manyciau reikia mouzolieju statyti ?

memory

memory portretas
Kaip žinia, kontrolinis "Lietuvos dujų" akcijų paketas buvo parduotos dar 2004 m. tam pačiam "Gazprom" bei Vokietijos koncernui "Ruhrgas", Už akcijas abu pirkėjai sumokėjo šiek tiek daugiau nei po 100 mln. Litų. Po privatizavimo "Lietuvos dujos" paskelbė, kad jos perkainoja "Lietuvos dujų" turtą ir įvertina jį realia verte - 2 mlrd. litų. Tiek yra verti "Lietuvos dujų" nekilnojamasis turtas bei dujotiekiai. Juos "Lietuvos ūkininkas NR. l" A.Brazauskas pardavė dešimt kartų pigiau, nei kainavo. Toks sandoris dar butų pateisinamas, jeigu jis garantuotų, kad ilgalaikes nedideles dujų kainas. Tačiau ir to nebuvo pasiekta. "Įmonė parduota nepateisinamai pigiai ir sąlygos - vergiškos", - tuomet apie „Lietuvos dujų" privatizavimą kalbėjo Viktoras Uspaskich. Nors A.Brazauskas, privatizuojant "Lietuvos dujas", teigė, kad dujų kaina nedidės, tačiau per dvejus metus ji pakilo daugiau nei dvigubai. "Ilgalaikio stabilaus gamtinių dujų tiekimo užtikrinimas palankiomis šalies vartotojams kainomis yra vienas iš pagrindinių strateginių valstybės užduočių privatizuojant AB "Lietuvos dujos", - skelbė Vyriausybė po šio sandėrio, - ilgalaikė gamtinių dujų tiekimo sutartis suteikia teisines garantijas, kad po akcijų paketo pardavimo, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, "Gazprom" tiekiamų dujų kaina Lietuvai iki 2015 metų išliks stabiliose ir prognozuojamose ribose. Specialistų nuomone, nuo 2004 m. II pusmečio AB "Lietuvos dujos" laisviesiems vartotojams tiekiamos dujos turėtų atpigti". Tokia demagogija buvo paskelbta 2004 m. kovo 17 d. Vyriausybės spaudos pranešime, kuris vėliau paslaptingai dingo iš Vyriausybės spaudos pranešimų archyvo internete, ir LL pavyko rasti tik jo kopiją. Kitaip tariant, "Lietuvos dujų" turimas 2 mlrd. litų vertės turtas (vamzdynai, nekilnojamasis turtas ir t.t.) ir dar verslas, kurio apyvarta per metus viršija 600 mln. litų. buvo parduotas tik už 200 mln. litų, arba maždaug dešimčia kartų mažiau, nei yra turto vertė. Įvertinant dar ir AB "Lietuvos dujų" veršio vertę, išeitų, kad "Lietuvos dujų" vertė yra ne mažesnė kaip 3 mlrd. litų, kuriuos premjeras A.Brazauskas laisva ranka perrašė pirkėjams iš užsienio.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių