Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį dėl maniežo projektavimo Žirmūnuose

Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį dėl lengvosios atletikos maniežo projektavimo Žirmūnuose.

Kaip penktadienį pranešė savivaldybė, sutartis pasirašyta su „IMPLMNT architects“ pavadinimu veikiančia mažąja bendrija „Syrusas“, dar 2020-aisiais laimėjusia architektūrinės idėjos konkursą.

„Vilniuje turime daugybę augančių lengvosios atletikos talentų ir lengvaatlečių, kurie jau dabar skina pergales aukščiausio lygio čempionatuose, tačiau kokybiškų, šiuolaikiškų bazių specifiškai lengvajai atletikai mieste tikrai nedaug. Šio projekto tikslas – ištaisyti šią disproporciją ir kartu sukurti infrastruktūrą, darniai įsipaišančią į bendrą miesto urbanistinę viziją“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Manieže prie Tuskulėnų rimties parko, Neries pakrantėje numatyta šešių takelių bėgimo trasa su 200 metrų ilgio takais, taip pat aštuonių takelių 60 m ilgio sprinto takas, šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio sektoriai, rutulio stūmimo sektorius bei mankštos-apšilimo zona ilgiesiems – ieties ir disko – metimams.

Lengvosios atletikos maniežo projektavimo darbai atsieis 749 tūkst. eurų, tikimasi, kad techninis projektas bus užbaigtas ir statybos leidimas bus išduotas 2023 metais, o pats statinys iškilti galėtų iki 2026 metų.

Kaip skelbta anksčiau, šioje teritorijoje be maniežo planuojama pastatyti ir irklavimo bazę su pėsčiųjų takais,  pontonine prieplauka, krantine prie upės su tribūnomis.

2021-ųjų pabaigoje Nacionalinė žemės tarnyba savivaldybei perdavė tris žemės sklypus šioje vietoje, o šią savaitę savivaldybė pritarė ir šioje vietose buvusių pastatų įsigijimui iš jos įmonės „Vilniaus vystymo kompanija“ už 1,1 mln. eurų, siekiant sujungti sklypus ir toliau vystyti projektą.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Savivaldybės teigimu, maniežo komplekso erdvėse taip pat planuojama įkurti įvairias pagalbines patalpas – medicinos punktą, dopingo kabinetus, masažines, rūbines, darbuotojams skirtas patalpas bei rungtynių komentatorių ir režisierių zonas. O siekiant suvaldyti skirtingus sportininkų, žiūrovų ir darbuotojų srautus, projekte bus suprojektuoti atskiri patekimo į pastatą būdai.  

Architektas Aurimas Syrusas sako, kad projektas bus įdomus tiek funkcine, tiek urbanistine-architektūrine prasme.

„Sklypas yra svarbioje lokacijoje, sudėtingos formos, su išreikštu reljefu, o kontekstas labai įvairus tiek gamtine, tiek urbanistine, tiek paveldo prasme. Todėl pagrindinė architektūrinė idėja yra tinkamai reaguoti į kontekstą suvaldant mastelį“, – sakė A. Syrusas.

Sporto bazę planuojama suskaidyti į skirtingas zonas, kurios bus atskirtos lauko koridorius primenančiomis properšomis. Taip tikimasi vizualiai sumažinti pastato tūrį ir suderinti pastato mastelį su aplinkui esančiomis gamtos ir architektūros vertybėmis.

Planuojama, kad pastatą sups trijų tipų viešosios erdvės. Vakarinėje pusėje, priešais Žirmūnų gatvę, kur suplanuotas pagrindinis įėjimas į pastatą, numatyta reprezentacinė erdvė. Šiaurinėje dalyje planuojama įrengti gamtos apsuptą pandusą, o sklypo rytuose, išilgai upės, bus suplanuota atvira zona, teritorijoje bus numatytos ne tik automobilių, bet ir alternatyvių transporto priemonių stovėjimo vietos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių