Quantcast

Vilniaus savivaldybė - neūkiškiausia iš visų

Atlikusi visų Lietuvos savivaldybių finansinius auditus Valstybės kontrolė daugiausia pažeidimų aptiko Vilniaus miesto savivaldybėje. Padaryta žala siekia daugiau nei 360 tūkst. litų.

Kur dingo trečdalis milijono?

Auditoriai nustatė, kad teisės aktų nesilaikyta vykdant Nacionalinio stadiono projektavimą ir statybas, įrengiant Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės priėmimo skyrių, rekonstruojant Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinę mokyklą. Valstybės kontrolės vertinimu, Vilniaus miesto savivaldybė tinkamai nekontroliavo, kaip naudojamos Nacionalinio stadiono statyboms skirtos lėšos, todėl jos galėjo būti švaistomos. Dėl galimų nusikalstamų veikų audito dokumentai perduoti Generalinei prokuratūrai, kuri jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Taip pat auditoriai negalėjo patvirtinti, ar visose savivaldybėse daugiau nei 219 tūkst. litų mokinio krepšelio lėšų buvo panaudota teisėtai. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto mokyklose priedams ir priemokoms panaudota 157 tūkst. litų, aiškiai nepagrindžiant, už kokius darbus jie skiriami.

Valstybės kontrolės vertinimu, visos tikslinės dotacijos lėšos, panaudotos ne pagal tiesioginę paskirtį, turėtų būti grąžinamos į valstybės biudžetą. Reiškia, kad Vilniaus miesto savivaldybės vadovai privalės išieškoti miestui padarytą daugiau nei 360 tūkst. litų žalą ir nubausti pažeidimus padariusius tarnautojus.

Priekaištu nesulaukė tik trys savivaldybės

Iš 23-ų Lietuvoje veikiančių savivaldybių tik Jurbarko, Šilalės rajonų bei Rietavo savivaldybėms auditoriai neturėjo reikšmingų pastabų. 

Net penkiolikoje savivaldybių auditoriai nustatė, kad šių vadovai valstybės patikėtą daugiau nei 6,6 mln. litų vertės turtą perdavė valdyti biudžetinėms įstaigoms, neturinčioms teisės jį valdyti patikėjimo teise. Be to, devyniose savivaldybėse nebuvo užregistruota turto už 3,9 mln. litų.

Dėl audito metu nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų buvo priimti šeši sprendimai, įpareigojantys ne tik Vilniaus miesto, bet ir  Biržų, Joniškio, Panevėžio, Radviliškio ir Šalčininkų rajonų savivaldybių merus ir administracijų direktorius ištaisyti nustatytus pažeidimu. Visi vadovai įpareigoti į valstybės biudžetą grąžinti daugiau nei 1,4 mln. litų ne pagal paskirtį panaudotų tikslinės paskirties lėšų.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių