Quantcast

Vilniaus savivaldybė neigia, kad reikės grąžinti 62 mln. litų ES lėšų

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl Vilniaus pietinio aplinkkelio projekto ir esą Vilniui teks grąžinti Europos Sąjungai beveik 18 mln. eurų (apie 62 mln. litų) informuoja, kad Valstybės kontrolė tiktai teikia savo nuomonę dėl Vilniaus pietinio aplinkkelio projekto, tai nėra galutiniai sprendimai, po kurių atsiranda prievolė grąžinti ES lėšas. Galutinį sprendimą priima Europos Komisija, o šalies viduje už ES lėšų panaudojimą atsako Finansų ministerija, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Teismai pažymėjo, kad skundžiama audito ataskaita yra tik rekomendacinio pobūdžio dokumentas ir nėra vienintelis ar pagrindinis dokumentas, kuriuo remiantis Europos komisija priima atitinkamą sprendimą taikyti finansinio pobūdžio sankcijas. Teismas nurodė, kad šiuo atveju Administracinių bylų teismų įstatymu nustatyta tvarka galėtų būti skundžiamas tik Finansų ministerijos sprendimas, jei Finansų ministerija priimtų sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo iš paramos gavėjo.

Vilniaus miesto savivaldybė nesutinka su audito išvadomis. Savivaldybė pripažįsta tik tai, ką nustatė Transporto investicijų direkcija – tai yra, kad dalis darbų, kurie buvo būtini atlikti vykdant projektą, turėjo būti apmokėti Savivaldybės, o ne ES lėšomis.

Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nenustatė Valstybės kontrolės ataskaitoje nurodytų pažeidimų, Vilniaus miesto savivaldybė mano, kad šioje audito ataskaitoje nurodyti pažeidimai yra nepagrįsti.

Vilniaus miesto savivaldybė visas Vilniaus pietinio aplinkkelio viešojo pirkimo procedūras (konkurso sąlygų paskelbimą, sprendimus dėl pasiūlymų atmetimo, derybų, ataskaitas) raštu derino su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Todėl Savivaldybė nesutinka su audito išvadomis dėl netinkamų viešųjų pirkimų ir taikoma 25 proc. nuoskaita nuo bendros projekto vertės.

Aplinkkelio įgyvendinimo metu tarpinius auditus atliko Susisiekimo ministerijos audito skyrius ir Europos Audito rūmai, Transporto investicijų direkcija atliko patikras, tačiau jokio pažeidimo nustatyta nebuvo. Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad Valstybės kontrolė, atlikdama auditą, neatsižvelgė į  anksčiau atliktų auditų rezultatus.

Transporto investicijų direkcija ir Finansų ministerija palaiko Vilniaus miesto savivaldybę, tai buvo išreikšta Europos Komisijos ir Lietuvos atstovų pusmečio stebėsenos ataskaitiniame susirinkime 2012 m. gruodžio mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
pinigų tai jau nėra. Išleisti. Kas grąžins?

Čiubaka

Čiubaka portretas
loichatronai, juk jų dar LT liko?
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių