Vilniaus savivaldybė įpareigota iš naujo viešinti bendrąjį miesto planą

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) įpareigojo sostinės savivaldybę iš naujo atlikti Vilniaus bendrojo plano viešinimo procedūras.

Inspekcija pranešė nutraukianti plano tikrinimą ir jam kol kas neduos pritarimo, nes nustatė įvairių pažeidimų po „gautų visuomenės skundų“.

Didžiausių priekaištų inspekcija savivaldybei turėjo dėl viešinimo ir nusprendė nutraukti šio dokumento tikrinimą, kol savivaldybė neatliks šių reikiamų procedūrų iš naujo.

„Savivaldybės administracija turi iš naujo atlikti Bendrojo plano viešumo užtikrinimo procedūras, kitas teritorijų planavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas procedūras ir iš naujo pateikti Bendrąjį planą tikrinti VTPSI“, – BNS nurodė inspekcija.

Pabrėžiama, kad planas negali būti teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai „kol nebus ištaisyti esminiai viešinimo procedūrų pažeidimai ir nebus gautas inspekcijos pritarimas tvirtinimui“, – teigia inspekcija.

K. Kovalėlio / Fotobanko nuotr.

Tokio sprendimo savivaldybės atstovai tikėjosi jau praėjusią savaitę. Anot miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, pakartotinis daugiau nei trejus metus rengto plano viešinimas nukels šio dokumento tvirtinimą bent mėnesiui.

Tas viešumas tikrai niekam nepakenkė, tame nematau problemos. Galvojant apie neigiamą įtaką, turėsime daug darbo vietoje to, kad darytumėme ką nors kūrybiško, nukreipto į ateitį.

M. Pakalnis sako, kad įvertinus VTPSI pastabas, spėjama, kad viskas nusikels bent pusmečiui, tačiau įžvelgia ir teigiamą šio sprendimo aspektą, kad tai leis dar plačiau pristatyti esminius miesto planavimo sprendinius.

„Tas viešumas tikrai niekam nepakenkė, tame nematau problemos. Galvojant apie neigiamą įtaką, turėsime daug darbo vietoje to, kad darytumėme ką nors kūrybiško, nukreipto į ateitį. Buvome susiplanavę daryti atskirų Vilniaus rajonų koncepcijas, gilinti bendrojo plano sprendinius, o laiką skirsime dalykams, kurie, mano supratimu, yra šiek tiek biurokratiniai“, – BNS sakė M. Pakalnis.

Jis sako, kad savivaldybei taip pat teks atlaikyti ir spaudimą iš verslininkų, norinčių patvirtinti savo nekilnojamojo turto projektus pagal ilgiau nei dešimtmetį galiojantį nepakeistą planą, kai kuriose vietose leidžianti didesnį užstatymo intensyvumą, nei naujasis dokumentas.

Inspektoriai nustatė, kad savivaldybės interneto svetainėje ir savivaldybės patalpose nebuvo paviešinti visi privalomi bendrojo plano sprendiniai, o dalis sprendinių buvo pakeisti po jų pristatymo visuomenei, nesuteikus galimybės pateikti papildomų siūlymų.

Statybų inspekcija taip pat konstatavo, kad savivaldybei itin aktyviai buvo teikiami suinteresuotų pusių pasiūlymai, kaip keisti plano sprendinius, tačiau įvertinus savivaldybės atsakymus nustatyta, kad jie ne visais atvejais buvo išsamūs ir tinkamai motyvuoti.

Inspekcija atkreipė dėmesį ir į tai, kad bendrojo plano sprendiniai nebuvo pateikti specialioje Teritorijų planavimo ir dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (TPDRIS), kaip to reikalauja teisės aktai. Savivaldybės atstovai nurodė, kad sistema nuolat strigo, todėl ir nuspręsta viešinti dokumentus savivaldybės tinklalapyje, o dėl to priekaištų iš visuomenės nebuvo sulaukta.

VTPSI pripažįsta, kad savivaldybė „susidūrė su techninėmis kliūtimis“, nes į planą įtraukė ir papildomus sprendinius, „kurių realizavimo teisės aktai tiesiogiai neapibrėžia“. Inspekcija nurodo pakeitusi teisės aktus, modifikavusi pačią sistemą.

VTPSI Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros departamento direktorė Donata Petrikienė tvirtina, jog šios laikinos problemos „neatleidžia planavimo organizatoriaus nuo pareigos viešinti Vilniaus miesto bendrąjį planą Teritorijų planavimo įstatyme ir jį įgyvendinančiuose teisės aktuose nustatyta tvarka“.

Inspekcija savivaldybės administracijos direktoriui nurodė patikslinti kai kuriuos plano sprendinius, kad būtų nustatyti aiškūs reikalavimai planuojamai teritorijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Internetinis sėkmės darbas

Internetinis sėkmės darbas portretas
Pradėkite nedelsdami kurti pinigus ... „Google“ siūlo darbo vietas, kuriosse žmonės gali dirbti internetu iš savo namų, ir aš per pirmąjį šio darbo mėnesį uždirbau 24795 USD. Buvau sukrėstas, kai kaimynė man pasakė, kad ji vidutiniškai kainuoja 30 000 USD, bet matau kaip tai veikia dabar. Dabar jaučiu tiek daug laisvės, kad esu pats savo viršininkas. Tai aš ir darau ...........................>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­o­m

rms

rms portretas
yra vietu sostineje apleistu,stai siltnamiai kazkokie sukriose prie lazdynu tilto,dykynes ir kitoj pusej,gamyklu buvusiu kalvariju gatvej remai pupso,atrodo baisiai,kitoj pusej akropolio dilgelynai desimtys hektaru...dar arciau stoties didziules teritorijos apleistos pupso,tik statykit ir statykit namus...

įspūdis

įspūdis portretas
Susidaro įspūdis,kad siūloma užstatyti visus laisvesnius plotelius net regioniniuose parkuose....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių