Quantcast

Vilniaus savivaldybė imasi Žaliojo tilto skulptūrų remonto

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą prieštaringai vertinamoms Žaliojo tilto skulptūroms remontuoti.

Sąlygose nurodoma, kad konkursą laimėjusi bendrovė įsipareigos per dvejus metus atlikti kapitalinį skulptūrų remontą. Pasiūlymus dalyviai gali teikti iki rugpjūčio 20 dienos.

"Yra paskelbtas supaprastintas atviras konkursas keturių skulptūrų remontui. Remontuoti nuspręsta todėl, kad ten yra avarinė būklė, o kadangi tos keturios skulptūros pasklebtos kultūros paveldo ir valstybės saugomais objektais, tai savivaldybė privalo prižiūrėt juos. Dabartinė jų būklė labai prasta, metalas labai stipriai korodovęs, matomi plyšiai, įtrūkimai ir destrukcijos, tai net kelia grėsmę ir aplinkiniams. Todėl būtina šiuo valstybės saugomus objektus tvarkyt", - BNS trečiadienį sakė atostogaujantį sostinės merą pavaduojantis vicemeras Jonas Pinskus.

Jis teigė negalintis atskleisti galimos šio remonto darbų kainos, kol vyksta atviras konkursas ir nėra žinomi pasiūlymai.

"Dabar vyks projektavimas, turi apžiūrėt viską, rangovas pats turės paruošti projektą ir per dvejus metus - kiekviena skulptūra atskirai, kad nebūtų visos vienu metu uždengtos iš karto - turi būti suremontuotos", - sakė J.Pinskus.

Paklaustas, ką mano apie šių sovietmetį menančių skulptūrų saugojimą, J.Pinskus teigė šiuo atveju pasitikintis kultūros paveldo specialistų nuomone.

"Aš labai vertinu specialistų kompetenciją ir jei kultūros paveldo specialistai jas pripažino valstybės saugomais objektais ir mato kažkokią vertę - aš labai atsižvelgiu į specialistų nuomonę. O kaip žmogus daugiau prie ūkio iš tiesų esu už pripažintų kultūros vertybių išsaugojimą", - sakė J.Pinskus.

Tuo tarpu parlamentaras konservatorius Kęstutis Masiulis siūlo skulptūras demontuoti, o ne investuoti į jų atnaujinimą. Parlamentaras Seime buvo įregistravęs pataisą, kuri draustų į paveldo sąrašą įtraukti objektus, ant kurių yra vaizduojami sovietiniai ar nacistiniai herbai, vėliavos, ženklai ir kt., tačiau jai nepritarta.

"Tos skulptūros, mano supratimu, jokios reikšmingos meninės vertės neturi, ir jas reikėtų ne renovuoti, o demontuoti. Turime suprasti, kad anuomet, sovietmetyje, meno objektai tarnavo ideologijai ir buvo absoliučiai ideologizuoti, visos šitos keturios skulptūros tokios irgi yra, be kita ko, tai yra ir sovietinės kariuomenės, kuri okupavo Lietuvą, karių atvaizdas. Dabar imti ir sakyti, kad mums tos skulptūros kažkaip vertingos ir brangios, niekaip nesiryžtu, ir nesiryžtu sakyti, kad jos vertos tų lėšų, ar ne 200 tūkst. litų, kurie bus sudėti. Vilniuje yra pilna objektų, kurie reikalautų renovavimo, atnaujinimo", - BNS trečiadienį sakė Seimo narys.

Žaliojo tilto skulptūros, ant kurių matomi sovietiniai simboliai, yra saugomas kultūros paveldo objektas.

Kūjis su pjautuvu vaizduojami vienoje sostinės centre ant Žaliojo tiltų esančių skulptūrų, karių laikomos vėliavos smaigalyje.

Vilniaus meras Artūras Zuokas dar pernai portalui delfi.lt yra sakęs, kad skulptūras numatoma kapitaliai restauruoti, tam žadėta numatyti apie 250 tūkst. litų.

Dabartinio Žaliojo tilto projektą parengė tuometinio Leningrado projektavimo institutas "Projektstalkonstrukcija", tiltą pastatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys. 1952 metais tiltas papuoštas keturiomis kareivio, darbininkų, valstiečių ir studentų skulptūromis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių