Vilniaus riedlentininkų ir riedutininkų sveikata pavojuje

Riedlentininkams trūksta erdvės treniruotėms. Katedros aikštėje važinėtis  jie nebegali dėl gresiančių keliatūkstantinių baudų. Todėl aktyvaus sporto mėgėjams belieka vos kelios sostinėje likusios specialios aikštelės, kurios, anot pačių riedlentininkų, jau yra avarinės būklės. Miesto valdžia problemą pripažįsta, tačiau išspręsti negali.

Susižalojimų netrūksta

Prieš penkerius metus įrengtos riedlenčių ir riedučių aikštelės, pasak dvyliktoko Skalmanto Kančausko, dar nė karto neremontuotos.

„Aikštelėje prie Baltojo tilto treniruojuosi nuo pat jų įrengimo. Tikrai nepamenu, kad jos kada nors būtų tvarkytos. Papildomus bortelius, jei reikėdavo, prisistatydavome patys“, - pasakojo jaunuolis.

Jis teigė, kad apipuvę borteliai ir pačios aikštelės ne tik neleidžia kokybiškai treniruotis, bet ir kelia pavojų sveikatai.

„Ne kartą  esu matęs, kaip bendraamžiai susilaužo ranką ar koją. Tai įvyksta ne dėl riedlentininkų ar riedutininkų kaltės, o dėl nesutvarkytos aikštelės. Labai liūdna, kad valdžia visiškai nekreipia į tai dėmesio“, - skundėsi S.Kančauskas.

Visi norintys nebetelpa

Vaikinas nuogąstavo, kad sostinėje apskritai neliko treniravimosi vietų.

„Vilniaus miesto centre praktiškai  yra tik vienintelė aikštelė prie Baltojo tilto, o jaunimo, važinėjančio riedlentėmis bei riedučiais, labai daug ir visi nesutelpa. Deja,  naujų niekas nenori statyti.“, - skundėsi dvyliktokas.

S.Kančauskas tikino, kad poreikis treniruotis ir tobulinti savo įgūdžius yra begalinis. Jaunimas, pasak jo, nori būti pastebėtas, užsiimti mėgstama veikla, o ne slankioti pakampėmis. Tačiau galimybių tam nėra suteikiama ir tai liūdina.

Uždraudus važinėti Katedros aikštėje ir kitose viešose miesto aikštėse iš jaunimo buvo atimta didelė erdvė, o alternatyvų  pasiūlyta nebuvo. Vaikinas tikino, kad šis užsiėmimas yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir jų mėgstama sporto šaka.

Savivaldybė gūžčioja pečiais

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Arūnas Visockas pripažno, kad aikštelių tvarkymui šiais metais lėšų nenumatyta.

„Aš visiškai suprantu jaunimą, kuris nori treniruotis. Deja, nieko negalime padaryti, nes biudžete tam nėra išskirta pinigų. Kartais paremontuojame tas aikšteles, bet didesniais tvarkymais šiuo metu tikrai negalime užsiimti“, - situaciją paaiškino savivaldybės atstovas.

Jis pažadėjo, kad galbūt kitą vasarą atsiras galimybė riedlentininkų ir riedutininkų pamėgtas vietas paremontuoti, tačiau tokių projektų kol kas nėra paruošta.

„Sutinku, kad jaunioliams trūksta erdvės, tačiau Katedros aikštėje negalime leisti jiems važinėti, kadangi yra apdaužomi borteliai, sugadinamas granitas ir apskritai nelabai estetiškai atrodo riedutininkai pagrindinėje sostinės aikštėje“, - teigė A.Visockas.


Šiame straipsnyje: riedlentėriedlentininkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių