Quantcast

Vilniaus rajone – keisti pokštai

Praėjusią savaitę ne vieną Vilniaus rajone esančio Didžiasalio kaimo gyventoją galėjo suklaidinti ar nustebinti staiga išdygęs naujas kaimo pavadinimas. Ir ne bet koks, o rusų kalba. Gyventojai įtaria, kad tai vietinio kerštas valdžiai.

Ženklas rusų kalba

Didžiasalio kaime, Nemėžio seniūnijoje, privažiavus Pakupečių ir Didžiasalio gatvių sankryžą, greta nuorodos "Pakupečių g." buvo atsiradusi ir kita, rusų kalba, – "Деревня Беляева" ("Beliajevo kaimas" – rus.). Tai kieno nors pokštas, noras, kad gyvenvietė įgytų kitą pavadinimą, o gal nepasitenkinimo proveržis?

Į redakciją kreipęsis ir kaip įrodymą nuotrauką atsiuntęs vienas Didžiasalio gyventojų pasakojo, kad ženklą pastebėjo praėjusį ketvirtadienį ir jis dar tikrai ten buvo praėjusį savaitgalį (tada ir nuotrauka daryta). Savaitraščio žurnalistai trečiadienį šio ženklo jau neberado. Matyti žymių, kad jis čia tikrai buvo įsmeigtas, bet dingo. Klausimas, ar kas nors pažaidė, pajuokavo ir nusprendė, kad užteks, ar buvo sudrausmintas?

Apie šį incidentą pranešusio žmogaus manymu, tai padarė ne kas kitas, kaip vienas šio kaimo gyventojų.

"Mano žiniomis, tai vietos gyventojo, lenkų tautybės rusakalbio, kuriam priklauso keletas namų šioje teritorijoje, darbas", – sakė Tėjus. Ir pridūrė, kad didžiausią pasipiktinimą kelia ne atsiradęs naujas ženklas, nes jis niekam lyg ir netrukdo, bet užrašas jame rusų kalba.

Pyksta dėl kapinių

Pasirodo, apie šį, kaip spėjama, "pokštus" krečiantį gyventoją puikiai žino ir Nemėžio seniūnas, tik pavardės atskleisti nenorėjo. O patikrinti situacijos buvo nuvykęs pirmadienį, tačiau ženklo ten neberado.

"Yra toks gyventojas, kuris kažkada nusipirko prie kapinių namą, o paskui pradėjo rašyti skundus, kad šalia kapinės ir kad reikia jas pašalinti. Kapinės buvo šie tiek praplatintos. Buvo padarytas kapinių techninis projektas, užregistruotas Registrų centre, tarybos patvirtintas. Dėl šios situacijos vyko ir teismai. Jis ten šalia turi žemės, norėjo parduoti ją namų statyboms. Bet tada buvo pasakyta, kad čia kapinės, namų statyti negalima, nebent bulves auginti. Tada, aišku, kas negeras? Seniūnas, kodėl jis čia tas kapines praplėtė. Atkapstė, kad nėra padarytas detalusis planas. Taigi čia daug metų viskas ir užsitęsė, o iki šių metų pabaigos detalusis planas turi būti padarytas", – kaip žirnius visą istoriją bėrė Nemėžio seniūnas Vlodzimiežas Sipovičius ir svarstė, kad šis žmogus gal ir toliau nerimsta, tik dabar jau ženklus statydamas.

Apie galbūt minėtą ženklą rusų kalba pastačiusį gyventoją seniūnas turėjo ir daugiau ką papasakoti. Esą, jei tai jo darbas, seniūno tai nė kiek nestebina, nes su tuo žmogumi ir daugiau bėdų yra buvę.

"Dalis tos kapinių teritorijos sovietmečiu buvo karjeras. Mes ten nuvežėme grunto. O jis vakarais atnešdavo ten visokių kabelių, izoliacijos, pritrupindavo, primėtydavo. O paskui rašydavo Aplinkos ministerijai, kad seniūnas ruošiasi laidoti žmones ant šiukšlyno, – pasakojo V.Sipovičius ir pridūrė: – Nusipirko namą prie kapinių ir dabar niršta. Tai reikėjo nepirkti namo tokioje vietoje."

Praplėtė, nes rūpi ateitis

Tiesa, bėdų dėl plečiamų kapinių teigė turėjęs ir į redakciją kreipęsis Tėjus. Vilniaus rajoną atskira autonomija vadinantis gyventojas sako, kad ten rajono valdžia pati nusprendžia, kur, kas, kaip jiems geriau.

"Taip, ten buvo nelegaliai plečiamos kapinės. Gavome teismo sprendimą, kad kapinių plėsti negalima. Dėl tos kovos, kad kapinės nebūtų plečiamos, esame sulaukę ir grasinimų, pavyzdžiui, su buldozeriu kiemą palyginti ir panašių", – užsiminė pašnekovas.

Seniūnas neneigė, kad praplėtė kapines dviem hektarais, nes esą reikia žiūrėti į ateitį ir galvoti, kur bus laidojami žmonės. "Pas mus 11 tūkst. gyventojų. Turime tuo rūpintis. Kad nenutiktų kaip mūsų kaimynams – Rudaminoje nebėra kur laidoti žmonių", – aiškino Nemėžio seniūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

sultonas

sultonas portretas
Padedant tokiem kai bradauskas ir jo komanda gryžtam ten iš kur nebuvom išėje.

kliosas

kliosas portretas
salies padetis ir politika rodo, kad pamazu griztam i tarybu lietuva...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių