Quantcast

Vilniaus priklausomybės ligų centrą SAM turėtų perimti nuo spalio

  • Teksto dydis:

Jei Vyriausybė pritars nutarimo projektui dėl Vilniaus priklausomybės ligų centro (VPLC) perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), dokumentas turėtų įsigalioti spalio 1 dieną.

Tikimasi, kad centro perdavimo klausimą Vyriausybė svarstys rugpjūčio mėnesį, rašo "Lietuvos žinios".

Pasak SAM atstovės Giedrės Maksimaitytės, perėmus VPLC, bus ieškoma galimybių kuo skubiau padengti įstaigos skolas.

Anot dienraščio, Vilniaus PLC darbuotojai iki šiol jie yra atgavę 20 proc. atlyginimo už gegužės mėnesį, o už birželį ir liepą pinigų visai negavo. Nors centrui gelbėti gegužę SAM skyrė 1 mln. litų dotaciją, 45 proc. jos buvo numatyta medikamentams ir kitoms reikmėms, o atlyginimams skirtos lėšos paskirstytos ketvirčiais, tad darbuotojai atgavo nedidelę dalį savo uždirbtų pinigų. Trys darbuotojai nuo rugpjūčio sustabdė savo darbo sutartis.

Vilniaus priklausomybės ligų centro veiklai kilo problemų, kai Vilniaus savivaldybė smarkiai sumažino jo finansavimą. Pernai centrui ji buvo skyrusi 5,5 mln. litų, šiemet - 1,5 mln. litų. Dar 1 mln. litų centrą parėmė SAM.

VPLC darbuotojai skundėsi vėluojančiomis algomis. Liepos pradžioje jie planavo įspėjamąjį streiką, bet jį atšaukė išgirdę, kad savivaldybė rengiasi spręsti centro perdavimo valstybei klausimą.

Savivaldybė jau yra pritarusi Vilniaus PLC perdavimui ministerijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių