Vilniaus politikai įtariami neteisėtai naudojęsi tarnybiniu transportu po mero gimtadienio (papildyta)

Iš mero Viliaus Navicko gimtadienio tarnybiniais automobiliais išvežti Vilniaus politikai garbės nedarančiam poelgiui pridengti griebėsi ir melo. Gėdingas sostinės valdžios elgesys - jau etikos sargų akiratyje.

Negi ne gėda?

Mero pavaduotojas Romas Adomavičius iš V.Navicko gimtadienio išvažiavo tarnybiniu automobiliu, savivaldybės vairuotojas pavežė ir administracijos direktorių Vytautą Milėną. Tiesa, R.Adomavičius dėl jam vienam žinomų priežasčių apie 23 val. išlipo prie savivaldybės pastato.

Tačiau „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistų užkluptas vicemeras ne tik neatsiprašė, bet ir apsimelavo. R.Adomavičius pareiškė net nebuvęs mero gimtadienyje: „Kas jums čia papasakojo tokias nesąmones? Ne, aš buvau Lazdynuose, susirinkime su gyventojais. Galit pasitikrinti.“

Mero pavaduotoją V.Navicko gimtadienio šventėje matė ne viena dešimtis liudininkų,jo veidas aiškiausiai užfiksuotas ir filmuotoje medžiagoje.

Be R.Adomavičiaus ir V.Milėno, tarnybiniais automobiliais vietoj taksi pasinaudojo ir vicemerai Gintautas Babravičius bei Stanislovas Šriūbėnas, o taip pat - V.Milėno pavaduotojas Virginijus Dastikas.

Gresia rimtos sankcijos

Politikų elgesiu jau susidomėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Dėl R.Adomavičiaus, V.Milėno, G.Babravičiaus, S.Šriūbėno bei V.Dastiko pasivažinėjimų pradedamas tyrimas, politikams gresia rimtos sankcijos.

„Jeigu pirmininkas nenuspręs kitaip, dėl visų minėtų asmenų pradėsime tyrimą“, - portalui sakė VTEK Tarnybinės etikos normų pažeidimų tyrimo skyriaus vyriausioji specialistė Evelina Matulaitienė.

Jeigu VTEK nustatys, kad miesto politikai savivaldybės turtą, t.y. automobilius, naudojo savo reikmėms, vicemerai, V.Milėnas ir jo pavaduotojas vienus metus negalės gauti premijų, būti paskirti į aukštesnes pareigas. Be to, jeigu bet kuris iš viešus ir privačius interesus supainiojusių politikų paliks darbą savivaldybėje, tokiam asmeniui trejus metus nuo pažeidimo nustatymo dienos galios draudimas įsidarbinti valstybės tarnyboje.

Bene rimčiausiai prisidirbo R.Adomavičius, apsimelavęs prieš televizijos kamerą. Nors politiko melas nėra VTEK tyrimo objektas, tai turėtų nagrinėti savivaldybės etikos sargai, taip pat galintys skirti atitinkamas nuobaudas.

Melavo, nes išsigando

„Žinoma, kad gėda. Faktas yra smerktinas, - portalui sakė R.Adomavičius, jau nebeslepiantis, kad dalyvavo mero gimtadienyje. - Dalyvavau susitikime Lazdynuose, o apie pusę devynių atvažiavau pas merą. Kaip nepasveikinsi?“

Pasak jo, į savivaldybę jis atvažiavo ne 23 val., kaip kad pranešė televizija, o maždaug valanda anksčiau - esą reikėjo „pasiimti keletą popierių“. R.Adomavičius teigė apie 22.30 val. iškvietęs taksi ir išvažiavęs namo.

Paklaustas, kodėl apsimelavo prieš kamerą, politikas kaltę vertė ant žurnalistų. „Įsivaizduokit situaciją: išlipu, einu prie durų, atbėga kažkokie du žmonės, neprisistato ir pradeda klausinėti. Nėra mikrofono. Tik kamera kažkur. Turėjau ramiai pasakyti „jei norite komentaro, ateikite rytoj“. Ką jau pasakysi, ypač tokiam būvyje“, - sakė vicemeras.

R.Adomavičius žadėjo savo kaltės etikos sargams neneigti. „Ką jau padarysi. Na, atvažiavau, V.Milėnas taip pat neturėjo mašinos, tai išvažiavome su tarnybine. Aišku, būtų buvę paprasčiau išsikviesti taksi“, - atgailaujančiu balsu aiškinosi mero dešinioji ranka.


Šiame straipsnyje: Navickas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių