Quantcast

Vilniaus policijos klubas - vaikų nusikalstamumui mažinti

Jei norite, kad nusikalstamumas didėtų, iš paauglių ir jaunuolių atimkite galimybę kuo nors užsiimti. Vilniaus policijos klubas vaikams bei jaunimui prieš aštuonerius metus pasuko priešinga linkme ir, rodos, šis sprendimas pasiteisino.

Tiek psichologai, tiek teisėsaugos atstovai tvirtina, kad pagrindinė jaunimo nusikalstamumo priežastis – užimtumo trūkumas. Būtent todėl prieš aštuonerius metus Justiniškėse Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato iniciatyva buvo įkurtas Policijos jaunimo klubas, 2007-aisiais pervadintas į Vilniaus policijos klubą vaikams ir jaunimui. Vėliau prie jo prisijungė ir dar vienas steigėjas – Vilniaus savivaldybė. Įstaigos vadovas Aleksandras Ustinovas, paklaustas, kam to reikėjo ir reikia, kalbėjo faktais: vos keli klubą lankę paaugliai iš socialinės rizikos šeimų nepritapo prie visuomenės, likę išvengė gatvės problemų, o vietoj kalėjimo galėjo pasirinkti kitą kelią – sėkmingai baigti mokyklą ir siekti karjeros ar įgyvendinti kitas svajones.

„Šiuo metu užsiėmimuose turime 30 vietų, visos jos užpildytos. Klubas skirtas vaikams, kurie registruoti policijos įskaitoje, taip pat susiduriantiems su įvairiomis problemomis. Tokių vaikų, kurie būtų registruoti policijoje, nėra daug, daugiau yra tiesiog socialiai remtinų. Be abejo, jie irgi turi savų problemų. Yra keli vaikai, kurie lanko užsiėmimus ir už pinigus, nes tėvai nusprendė supažindinti juos ir su kitokia aplinka. Čia vykdomi prevenciniai renginiai, ugdomi vaikų socialiniai įgūdžiai, pavyzdžiui, mokoma gaminti valgį, skalbti drabužius“, – pasakojo A. Ustinovas.

Kaip vaikai patenka į klubą? Pasak jo vadovo, specialiai jų niekas neieško. Vaikus rekomenduoja socialiniai mokyklų pedagogai, retkarčiais – policija, o klubas jau pats nusprendžia, ar juos priimti. Klubo veikla visuomet priklauso nuo pinigų, tačiau šiuo metu netrūksta ir nemokamai dirbančių savanorių.

„Turime socialinių pedagogų, savanorių iš Nigerijos, Prancūzijos, Rumunijos – jie veda anglų kalbos pamokėles, moko groti būgnais, vykdo ir kitus projektus. Didelių sunkumų probleminiai vaikai tikrai nesukelia, specialistai net nebesusimąsto, kad šie vaikai kokie nors kitokie. Mūsų klube nepritampa vos vienas kitas, o didžioji dalis jaučiasi puikiai. Turime net surinkę pažangumo statistiką – akivaizdžiai matome, kad klubą lankančių vaikų rezultatai mokyklose smarkiai pagerėja. Na, pabaigę policininko profesijos gal ir nesirenka, gal ir ne aukščiausių rezultatų pasiekia, tačiau visi baigia mokyklas, į gyvenimą kabintis jiems tai akivaizdžiai padeda“, – apie projekto naudą kalbėjo įstaigos vadovas.

Pedagogų darbo diena prasideda kiek vėliau nei kitose įstaigose – nuo 10 val. Laikas iki 13 val. skiriamas dokumentams tvarkyti. 13–14.30 val. ima rinktis vaikai – jie, padedami specialistų, darų namų darbus. Tuomet prasideda maisto ruoša – tai daryti suaugusiesiems padeda nuolat besikeičianti vaikų grupė. 15 val. visi renkasi bendrų pietų. Nuo 15.30 val. prasideda užsiėmimai.

„Kasdien jie skirtingi. Pavyzdžiui, vieną dieną vyksta šokiai, kitą – grojimo būgnais pamokos, dar kitą – anglų kalbos būrelis. Turime ir atskirą kino studijos salę, kur kuriami filmai. Kaip tai daroma? Vienas mūsų savanoris su vaikais kuria filmus apie įstaigos veiklą“, – sakė jis.

Prieš pusmetį Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui iš rėmėjų gavo ypatingą dovaną – biliardo stalą. Tad vyresniesiems, be sporto salės su treniruokliais, taip pat joje įrengto karaokės kampelio, nuo šiol suteikta dar viena veiklos galimybė – pažaisti biliardą. Paaugliai esą labiau linkę kurti  filmus, žaisti  biliardą, vyresni renkasi treniruoklius, jaunesnieji lanko būgnų pamokas, anglų kalbą.

Beje, Vilniaus policija nėra tik formalus klubo steigėjas – čia nuolat vyksta futbolo, šachmatų turnyrai, kuriuose su pareigūnais varžosi vaikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių