A. Anušauskui ir A. Tapinui įteiktas J. K. Chodkevičiaus Aukso medalis

  • Teksto dydis:

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sekmadienį dalyvavo Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalio „Už valstybės stiprinimo veiklą“ įteikimo ceremonijoje bei pasveikino šių metų apdovanojimo laureatus, savo kalboje pažymėdama valstybininko idealų svarbą, o taip pat moraline pareiga ir investicija į Lietuvos saugumą šiandien tapusią pagalbą Ukrainai.

J. K. Chodkevičiaus Aukso medaliai „Už valstybės stiprinimo veiklą“ šiemet skirti visuomenininkui Andriui Tapinui ir krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui už valstybės institucijų bei pilietinės visuomenės susitelkimą ir veikimą išvien ginant laisvę. Apdovanojimas skiriamas J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo, įkurto Lietuvos visuomenininkų, mokslo ir kultūros atstovų.

„Labai džiaugiuosi, kad Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas ne tik rūpinasi istorinės atminties puoselėjimu, bet ir ragina piliečius veikti valstybės klestėjimo labui. Šiandien ypač svarbu ginti ir stiprinti laisvą valstybę, sugražinti sąvokai „valstybininkas“ kilnumo ir prasmės skambesį“, – sveikinimo kalboje sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė. LRV spaudos tarnybos nuotr.

Valstybininko J. K. Chodkevičiaus pavyzdys šiuo atveju itin reikšmingas, pridūrė premjerė, mat jis ne tik buvo iškilus karvedys, gynęs valstybę ginklu, bet ir rūpinosi švietimu, kultūra, vidiniu valstybės stiprinimu. Kiekviena karta turi savo iššūkių ir valstybingumo puoselėjimas įgyja vis naujų pavidalų.

„Šiandien Lietuvos valstybingumo stiprinimas negali būti atsietas nuo dramatiškų procesų, kurie vyksta Ukrainoje. Visokeriopa pagalba ukrainiečiams yra ne tik mūsų moralinė pareiga, bet kartu tai investicija į Lietuvos saugumą. Ilgą laiką mums Europoje teko Kasandros vaidmuo. Šiandien jau visi įsitikino, kad dar Chodkevičiaus laikais buvusios grėsmės ne išnyko, bet tik sustiprėjo. Galime pasidžiaugti bent tuo, kad jas įsisąmonindamas Vakarų pasaulis susitelkė. Tikiu, kad Ukrainos pergalė atvers teisingesnės, tvaresnės geopolitinės tvarkos galimybes, o laisvę bei demokratiją vertinančios valstybės bus vieningesnės ir ateityje ryžtingiau gins savo vertybes.

Mums labai svarbu, kad Lietuva ne tik turėtų jėgos apsiginti nuo išorės priešų, bet tuo pat metu visi kurtume naujos kartos Lietuvą – modernesnę ir teisingesnę, kurioje skirtybės būtų dar vienas stiprybės šaltinis. Tikiuosi, kad Jūsų labdaros ir paramos fondas gyvuos ilgai, o istorinė Jono Karolio Chodkevičiaus figūra įkvėps kilniems darbams dar ne vieną valstybininkų kartą“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas siekia įamžinti ir plačiai visuomenei pristatyti Lietuvos didžiojo etmono J. K. Chodkevičiaus asmenybę, skatina giliau pažinti šalies istoriją, kviečia piliečius veikti valstybės klestėjimo labui, skirti jėgas visuomeninei ir kultūrinei veiklai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sakartvelui nusispjauti

Sakartvelui nusispjauti portretas
Sakartvelui nusispjauti ant okupuotų teritorijų ir ant ukrainos. Rusai puikiausiai ten dauginasi ir kelia Sakartvelo ekonomiką. Ką reiškia Stalino ir Ševarnadzės palikuonys. Jiems vis dar saulė iš rytų teka. Prastas tas Gruziniškas vynas ir mineralinis vanduo.

>Lietuvių tauta didžiuojasi tokiais žmonėmis

>Lietuvių tauta didžiuojasi tokiais žmonėmis portretas
Berete issiplauk, ciuciundra. Jeigu Janutiene butu tokia kaip Skabejeva tai kasdiena girdetume koks didis yra Lietuvos prezidentas ir karalius Landsbergis, o jo anukas Lietuva nenumaldomai veda i sviesu rytoju. Dar suzinotume kad Simonyte yra pasaulinio lygio didi politike ir ekonomiste, ir ja is anksto galime vadinti prezidente. Jeigu Janutiene savo laidose uzsiimtu propaganda ir kalbetu prasimanymus, ji seniai landsbergistu butu pasodinta uz grotu. Kaip zinia landsbergistai nuo chunveibinu mazai kuo skiriasi.

Anonimas

Anonimas portretas
Kodėl visuomenininkai, mokslo ir kultūros atstovai su PIŠ priešakyje bijo pavadinti fondą pačio didvyriškiausio 1944-1953 mūsų valstybei laikotarpio didvyrių vardais? Jų tūkstančiai ir ne sulenkėjusių viduramžių nutautėjusios Lietuvos, bet patriotiškiausios tarpukario kartos atstovų kurie atliko savo pareigą iki galo. Visos pergalės prasideda viduramžiais "prie mėlynųjų vandenų" ir baigiasi Sausio 13-ąja.... Kodėl daugiausiai aukų sudėjusiųjų už Tėvynę memorialas Lietuvos užkampyje-Kryžkalnyje???
VISI KOMENTARAI 103

Galerijos

Daugiau straipsnių