Vilniaus pagalba kultūrai: nuo nuomos mokesčio atleidžia 56 organizacijas

 • Teksto dydis:

Vilniaus savivaldybės taryba nuo nuomos mokesčio atleidžia net 56 kultūrinę veiklą vykdančias organizacijas sostinėje. Įsikūrusios savivaldybei priklausančiose patalpose kultūros įstaigos nuo nuomos mokesčio bus atleistos iki pat gruodžio 31 d. Ir tai tik viena sostinės savivaldybės pagalbos priemonių plano „4×3“ dalių, remiant kultūrą.

„Koronaviruso pandemija stipriai pakeitė mūsų įprastą gyvenimo ritmą, tačiau dabar metame visas pajėgas, kad miestas išliktų gyvas ir atviras kultūrai. Siekiame, kad dėl pandemijos mūsų nuomininkų patirti nuostoliai taptų kiek įmanoma mažesni, o vilniečiai galėtų kuo greičiau atnaujinti veiklas, vėl lipti ant scenos ar dalintis menu ir savo kūryba su žiūrovais atvirose miesto erdvėse“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilnius nestabdo kultūros renginių organizatorių finansavimo bei palaiko naujas kultūrines veiklas, gebančias prisitaikyti prie karantino sąlygų.

Finansinė parama kultūrinėms ir kūrybinėms industrijoms, dalinis atšauktų renginių kompensavimas, vienkartinė parama scenos menams, atleidimas nuo rinkliavų, švietimo įstaigų įtraukimas į kultūrines edukacijas, festivalių stiprinimas vietiniais kūrėjais – šios ir kitos priemonės, kurių paramos vertė siekia 1 mln. eurų, Vilniaus kultūrai turėtų leisti greičiau atsistoti ant kojų po karantino ribojimų. 

Kultūrine veikla užsiimantys nuomininkai galės atsisakyti šios lengvatos, jeigu jiems naudingiau gauti finansinę paramą dalyvaujant kitose valstybės programose. Nuomininkai, gavę pranešimą apie atleidimą dėl nuomos mokesčio, apie lengvatos atsisakymą turės pranešti el. paštu aurelija.petronyte@vilnius.lt. Vilniaus savivaldybė, atleidusi nuo nuomos mokesčio mokėjimo kultūrinę veiklą vykdančias organizacijas, skirs apie 150 tūkst. eurų, taip prisidėdama prie nuostolių mažinimo minėtoms organizacijoms.

Be to, Vilniaus savivaldybė karantino laikotarpiu atleido nuo nekilnojamojo turto nuomos mokesčių mokėjimo fizinius ir juridinius asmenis, kurių veikla dėl susiklosčiusios epideminės situacijos buvo apribota arba uždrausta. Nuo patalpų nuomos mokesčio mokėjimo karantino metu buvo atleista apie 160 savivaldybės nuomininkų ir negauta apie 145 tūkst. eurų nuomos pajamų kas mėnesį, taip sumažinant nuostolius savivaldybės nuomininkams, kurių veikla karantino metu buvo apribota ar uždrausta.NAUJAUSI KOMENTARAI

O ta žiloji

O ta žiloji portretas
kur po persišviečiančia juoda suknia išstatė savo "bumbuliukus", turbūt vaidina Pandemiją? Ta rolė būtų kaip tik jai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių