Quantcast

Vilniaus nuteistas M.Campbellas kaltina britų saugumą provokacija

Dėl rengimosi iš Lietuvos tiekti ginklus sukarintai grupuotei „Tikroji Airijos respublikonų armija“ nuteistas Airijos pilietis Michaelas Campbellas ketvirtadienį stojo prieš Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu jį išteisinti, sakydamas, kad nusikalsti jį išprovokavo britų slaptoji tarnyba MI-5.

„Nuteistasis nurodo, kad jam inkriminuotas veikas jis padarė ne savo noru, o išprovokuotas Jungtinės Karalystės saugumo tarnybos agentų“, - pristatydamas apeliacinį skundą sakė teisėjų kolegijos pirmininkas.

Bylos nagrinėjimo metu pirmojoje instancijoje 12 metų laisvės atėmimo M.Campbellas teigė, kad jį užsiimti ginklų kontrabanda įkalbėjo britų saugumo agentu Robertu Jardine teisme įvardytas liudytojas.
Apeliacinis teismas ketvirtadienį teiravosi nuteistojo apie jų ryšius, o šis tvirtino, kad susipažino per cigarečių kontrabandą.

„Mes susipažinome per cigarečių verslą“, - sakė M.Campbellas.

Teisėjui perklausus, ar tas verslas buvo teisėtas, airis atsakė: „Kontrabanda“.
M.Campbello advokatė Ingrida Botyrienė savo ruožtu teismo paprašė iš Jungtinės Karalystės išsireikalauti papildomų duomenų apie R.Jardine veiklą.

„Bylos medžiagoje nėra jokio šio asmens įgaliojimų ribas nusakančio dokumento“, - sakė ji.

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas teigė, kad pakanka byloje esančio Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos patvirtinimo, jog R.Jardine veikla buvo teisėta. Sprendimą dėl gynybos prašymų apeliacinis teismas paskelbs po dviejų savaičių.

Prokuroras už paramą teroristinei grupei, ginklų laikymą ir rengimąsi vykdyti ginklų kontrabandą prašo griežtesnės bausmės.

„Prokuroro nuomone, M.Campbell yra paskirtos per švelnios bausmės“, - pristatydamas kaltinamojo argumentus sakė teisėjas. Prokuroras prašo nuteistajam skirti 16 metų laisvės atėmimo bausmą, ją atliekant pataisos namuose.

Apeliaciniame skunde M.Campbellas teigia, kad Vilniaus apygardos teismas tinkamai neįvertino, jog jis buvęs išprovokuotas, be to, nekritiškai vertino slaptųjų tarnybų pareigūnų liudijimus.

„Nusikaltimai, dėl kurių Vilniaus apygardos teismas pripažino mane kaltu ir nuteisė, yra pačios JK Saugumo tarnybos Mi5 “sukurti„ ir šios tarnybos kartu su LR VSD realizuoti“, - rašoma apeliaciniame skunde.
M.Campbellas Vilniuje suimtas 2008 metų sausį, kai įsigijo ginkluotę iš ginklų prekeiviu apsimetusio slapto agento.

Prokuroras M. Campbellą prašė įkalinti 16 metų. Tačiau teismas bausmę sušvelnino, motyvuodamas tuo, kad airio veiksmai buvo kontroliuojami saugumo pareigūnų, reali žala nepadaryta.

Rugpjūčio mėnesio teismo posėdyje prokuroras citavo įslaptintus liudytojus, kurie sakė, kad M. Campbellas domėjosi, kiek reikėtų sprogmenų susprogdinti vyriausybinį automobilį ir aiškino, kad ginklus ketina panaudoti prieš žmones.

„Tikroji Airijos respublikonų armija“ priešinasi britų valdymui Šiaurės Airijoje ir nepritaria pasiektiems taikos susitarimams. Europos Taryba šią grupuotę laiko teroristine organizacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių