Vilniaus mokesčių inspektoriai vėl šturmuos turgavietes

  • Teksto dydis:

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad mokesčių inspektoriai vizituos, bet neskubės bausti „Gariūnuose“ ir kitose Vilniaus apskrities turgavietėse prekiaujančių verslininkų. Tačiau prekybininkams, neatsižvelgusiems į Mokesčių inspekcijos specialistų patarimus ir savanoriškai nepašalinusiems veiklos trūkumų, grės nauji patikrinimai ir baudos.

Šia Vilniaus AVMI iniciatyva siekiama turgavietėse prekiaujančius verslininkus paskatinti veiklą vykdyti skaidriai ir legaliai. Inspekcijos specialistai sieks priminti, kad didmeninę prekybą vykdyti ir savo prekes parduoti kitam prekybininkui gali tik individualią veiklą pagal pažymą įregistravęs gyventojas. Vizitavimų turgavietėse metu Inspekcijos darbuotojai ne tik atsakys į prekybininkų klausimus, bet ir geranoriškai primins, kad atsižvelgiant į registruotos veiklos formą, vykdant komercinę veiklą privalu laikytis ją reglamentuojančių teisės aktų. Inspektoriai įvertins, kaip tvarkoma apskaita, pajamuojamos prekės, apskaitomos gautos pajamos už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas, deklaruojami ir mokami mokesčiai.

Už vizitavimų metu pastebėtus trūkumus ir pažeidimus Vilniaus AVMI nebaus, o sudarys galimybę prekybininkams patiems savanoriškai juos pašalinti. Vėliau Inspekcija planuoja revizuoti, ar prekybininkai tinkamai vykdo šią pareigą, tikrins, ar pirkėjams duodami kvitai, laikomasi mokestinės drausmės.

„Visada sakėme, kad Vilniaus AVMI yra pasirengusi bendradarbiauti su mokesčių mokėtojais, suteikti reikiamą pagalbą, konsultuoti. Tačiau jei prekybininkai nenorės bendradarbiauti su Mokesčių inspekcijos atstovais ar neatsižvelgs į jų pastabas dėl vykdomos veiklos bei prekiaus, kaip prekiavę, sulauks naujų patikrinimų ir pažeidimai nebus toleruojami“, - sako Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI darbuotojai jau lankėsi Gariūnų turgavietėje ir vietinės radijo stoties eteryje prekybininkus supažindino su šios iniciatyvos tikslais bei etapais. Apie mokesčių inspektorių vizitavimus praneša ir šios turgavietės informaciniai ekranai bei informuoja vietinė radijo stotis. Inspekcijos specialistai neapsiribos tik „Gariūnais“, bet lankysis ir kitose Vilniaus apskrities turgavietėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių