Quantcast

Vilniaus migracijos valdyboje išduotų asmens dokumentų rekordai

  • Teksto dydis:

2013 metų pirmąjį pusmetį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje (toliau – Migracijos valdyba) išduotų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų skaičiai – rekordiniai: asmens tapatybės kortelių išduota 76,2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, pasų – 45, 8 proc. daugiau, praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Tokia gausybė dokumentų išduota pirmąkart per penkerius Migracijos valdybos gyvavimo metus. Situacija būsiant masiškam asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų keitimui prognozuota – šiais metais baigiasi net 411 049 pasų, išduotų 1993-iaisiais, galiojimo terminas. Prie to skaičiaus pridėjus vėliau išduotų ir keisti būtinų pasų skaičių, keistinų dokumentų suma perkopė pusmilijonį. Šiemet baigėsi ir prieš dešimt metų išduotų asmens tapatybės kortelių galiojimo laikas, todėl jas turėjusieji taip pat privalo įsigyti naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. 

Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis 2013 m. baigia galioti 761 349 pasai ir asmens tapatybės kortelės. Lyginant su praėjusiais metais, kuomet asmens tapatybę ir pilietybę pavirtinančius dokumentus turėjo keisti 274 110 Lietuvos Respublikos piliečių, šie metai neabejotinai yra išskirtiniai. Juo labiau Migracijos valdybai, kurią dėl patogumo esant sostinėje renkasi didžiuma šalies gyventojų. Per pirmąjį šių metų pusmetį Migracijos valdyboje prašymus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantiems dokumentams gaminti pateikė 4 486  (5 proc.) ne sostinės, bet kitų šalies miestų ir rajonų gyventojai, 1 477 (2 proc.) – užsienyje gyvenamąją vietą deklaravę Lietuvos Respublikos piliečiai.

Metams įpusėjus, Migracijos valdyba jau skelbia išduotų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų rekordus. Per pirmąjį 2013 m. pusmetį Migracijos valdyboje buvo išduotos 42 945 asmens tapatybės kortelės, tai yra 76, 2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais – 2012 m. pirmąjį pusmetį buvo išduota 24 370 asmens tapatybės kortelių. Pasų pirmąjį šių metų pusmetį Migracijos valdyboje išduota 56 027, tai yra 45,8 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais – 2012 m. pirmąjį pusmetį buvo išduota 38 425 pasų. Daug daugiau prašymų buvo priimta asmenų, kurie dėl neveiksnumo ar fizinės negalios patys negali atvykti pateikti dokumentų asmens tapatybės kortelei ar pasui išduoti ar keisti. Per 2013 m. pirmąjį pusmetį buvo priimta 5 011 tokių asmenų prašymų, tai yra 625 proc. daugiau nei 2012 m. pirmąjį pusmetį (691). Dar užsiregistravę ir savo eilės laukia kone 1300 žmonių.

Pagal išduotų asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų skaičių pirmąjį šių metų pusmetį Migracijos valdyba yra neabejotina lyderė tarp Vilniaus apskrities migracijos tarnybos padalinių. Migracijos valdyboje priimta net 83 proc. visų apskrities migracijos tarnybos padaliniuose pateiktų prašymų išduoti pasą, 71 proc. – asmens tapatybės kortelę. Viso Vilniaus apskrities migracijos tarnybos padaliniuose per pirmąjį pusmetį priimta 67 880 prašymų pasui gaminti ir 60 457 prašymai asmens tapatybės kortelei gaminti. Asmens dokumentų išrašymo centro duomenimis per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos Respublikos piliečiams jau išrašyti 219 452 pasai ir  251 448 asmens tapatybės kortelės, 21 proc. šių dokumentų išduota Migracijos valdyboje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių