Vilniaus miesto taryba: sodų gatvės bus tvarkomos efektyviau

 • Teksto dydis:

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius.

Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami. Teritorijos aplink Vilnių laipsniškai virto miesto gyvenamaisiais kvartalais. Jų gatvių būklės klausimai aktualūs ir sodų gyventojams, ir juos prižiūrintiems. Sutvarkius gatvių infrastruktūrą, žymiai pagerėtų gyvenamoji aplinka, sakoma pranešime.

Miesto Taryba pritarė tvarkai, pagal kurią atsiras galimybė perimti ir įregistruoti sodininkų bendrijų teritorijose esančių vietinės reikšmės kelių sklypus, kas padėtų užtikrinti efektyvų lėšų, skiriamų gatvių statybai ir priežiūrai, planavimą ir valdymą, o sodininkams – patogesnius kelius.

Suformuotoje išsamioje duomenų bazėje atsidurtų visa informacija apie gatves, o tai padėtų patogiau įvertinti jų būklę ir tinkamai jomis pasirūpinti. Kadangi iki šiol panašios tvarkos nebuvo, pastaruoju metu Savivaldybei nebuvo perduota nė viena gatvė, o sodų bendrijų gatvių, kurioms reikalinga priežiūra, šiuo metu skaičiuojama bent 103.

Priėmus šią tvarką, sodo bendrijos pirmininkas turėtų kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl ketinimų protokolo pasirašymo, po to inicijuojama sklypo suformavimo procedūra, po kurios Savivaldybė jau galės perimti kelio priežiūrą.

Tarybos nariai pasiūlė netaikyti gatvių pločio kriterijaus, perimant jas Savivaldybės žinion, o atsižvelgti į tose gatvėse gyvenančiųjų skaičių ir į tai, ar tos gatvės yra jungiamosios tranzitinės, jos turi būti patogios ne tik ratuotiems – užtikrintas visų eismo dalyvių patogus saugus judėjimas, ypač turinčių individualių poreikių.

Kelius (gatves) savivaldybės perima pagal ketinimo protokole nustatytas sąlygas ir laikantis prioritetų: įvertinama, ar gatvė yra tranzitinė, ar ja naudojasi daugiau nei vienos bendrijos sklypų savininkai, ar bent penktadalis sklypų savininkų toje bendrijoje yra ten deklaravę gyvenamąją vietą.

Sodų bendrijų keliai (gatvės) turi būti tvarkomi taip, kad, prireikus, į teritoriją specialiosiomis transporto priemonėmis galėtų patekti specialiųjų tarnybų darbuotojai.

Kelių (gatvių) kadastriniai matavimai ir įregistravimas Nekilnojamojo turto registre finansuojamas Vyriausybės nustatyta tvarka.

2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisoms, pasikeitė ir Sodininkų bendrijų teritorijos samprata – Sodininkų bendrijų teritorija laikoma gyvenamosios vietovės teritorijos dalimi, kuriai galioja šiai teritorijai priskiriami aplinkos tvarkymo standartai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tas

tas portretas
sodų bendrijas greituoju būdu reikia jungti prie miestų gyvenvietėmis naikinant bendrijos statusą: nieko sodininkiško nėra-gyvenvietė, antra statybos chaotiškos, kas kaip nori pastatų pastatėlių kaip šanchajus, jokio atsparumo klases pastatams ir jokių atstumų. esant klimato kaitai bus kaip Graikijoje , Italijoje ir pan. Tikslas?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių