Vilniaus miesto savivaldybėje gedulo diena

Šiandien dviems šimtams Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų paskutinė darbo diena. Likę 710 kolegų, reikšdami solidarumą išeinantiems, į darbą rinkosi vilkėdami juodais rūbais, tačiau gedulas pastebimas buvo tik pirmame savivaldybės aukšte.

Tvyro atsisveikinimo nuotaikos

Jeigu anksčiau prie interesantus aptarnaujančių langelių sėdėjusios tarnautojos prie mėlynų uniformų dėvėjo baltus marškinius, šiandien sutartiniai jos visos vilki juodas palaidines. Taip reiškiamas solidarumas išeinantiems. Būtent pirmame aukšte laukia kone labiausiai pastebimos pertvarkos. Iš 29 šiandien vis dar dirbančių tarnautojų rytoj teliks vos 8. Ryt savivaldybėje su nerimu laukiama padidėjusių eilių.

„Šiandien nuotaikos vyrauja įvairios, vis dar juntama įtampa. O rytoj dirbsime kaip dirbome, tik patiems interesantams bus  blogiau. Reikės ilgiau laukti, nes bus didesnės eilės. Mums irgi darbo padaugės, bet kiek jo bus, turėsime padaryti“, - sakė tarnautojas Simas Brusokas.

Visame savivaldybės dangoraižyje juntama ne tik įtampa. Galima išvysti ir ašaras braukančių moterų, jas per pečius švelniai apkabinusių, paguodos žodžius beriančių kolegių. Treti, nešini aplankais ir kavos puodeliais, keliauja per duris, ilgesingai gręžiodamiesi į ilgai zulintą darbo vietą ir pasiliekančius kolegas.

„Kažkaip liūdna. Gaunu išeinančių kolegų atsisveikinimo laiškus, matau, kaip visi kraunasi savo daiktus. Pati dirbu tik pora metų, bet per šį laiką su daug kuo susibendravau. Ir pati situacija keista. Dabar reikia kažkokiu klausimu kreiptis – nežinai, į ką. Nežinia, ar tas žmogus, kuris atliko tas funkcijas, lieka toje darbo vietoje, ar išeina“, - situaciją apibūdino tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė Inga Jakelienė.

Vakare skimbčios taurelės

Viršutiniuose savivaldybės aukštuose juodos aprangos nė su žiburiu nerasi. Ypač tamsių rūbų vengia aukštesnius postus užimantys tarnautojai. Pavyzdžiui, Švietimo skyriaus vadovas Julius Skestenis šiandien dėvi šviesiai mėlynus marškinius. Paklaustas, kodėl nereiškia solidarumo iešiantiems kolegoms, skyriaus vedėjas suprunkštė į kumštį ir komentuoti atsisakė.

Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas taip pat šiandien dėvi šviesų kostiumą. Kodėl? „Aš ir taip gražiai atrodau“, - mestelėjo A.Mikalauskas.

Dauguma juodų rūbų nedėvinčių darbuotojų tikino paramą išeinantiesiems galį reikšti ne būtinai vilkėdami gedulo rūbus. Pakanka tarti paguodos žodį, padėti susikrauti daiktus, o vakare paskutinį kartą drauge pakelti taurę.

Pastarąsias dienas dangoraižyje iš tiesų tvyro pyragų ir alkoholio kvapas. Išeinantieji pasiliekančius vaišina gardėsiais ir ragina ateityje jų neužmiršti. Ypač, jeigu savivaldybėje atsilaisvintų kokia nors darbo vieta. Šiandien po pietų laukiama dar dagiau vaišių. Jau nuo pat ryto palandžiojus po kabinetus keliose jų pavyko aptikti vaisiais ir pyragais nuklotus stalus. Panašu, kad valdžia į tokius atsisveikinimo vakarus šiandien žiūri pro pirštus ir savivaldybėje esantiems alkotesteriu mojuoti gedulo dieną neketina. Vienadienį protestą prieš valdžios vykdomą pertvarką rengianti darbuotojų prosąjunga ragina šiandien į darbą ateiti apsirengus juodai ir taip palaikyti išeinančius kolegas.

Nuo spalio 1 dienos, dėl vykdomos administracinės reformos, savivaldybėje vietoje 900 tarnautojų teliks apie 700 darbuotojų. Likusiųjų 100 galbūt nukeliaus į savivaldybei priklausančias bendroves, o dar tiek pat – tiesiog į gatvę.

Portalas jau rašė, kad tarp atleidžiamų 200 savivaldybės darbuotojų esą yra tokių, kurie išspiriami pažeidžiant visus darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus. Be socialinių garantijų liekantys darbuotojai negailestingai Vilniaus miesto valdžiai grūmoja teismais.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių