Vilniaus miesto kortelė jau prekyboje (papildyta)

Ilgai laukta Vilnius miesto kortelė jau prekyboje. Ją įsigiję turistai gaus nuolaidų daugiau nei 60-yje sostinės taškų. Nors kortelė labiausiai orientuota į užsieniečius, ja sėkmingai gali naudotis ir sostinės svečiai iš kitų Lietuvos miestų. Kortelę pirkti apsimokės pažintinių kelionių mėgėjams – aktyviems Vilniaus svečiams, norintiems daug pamatyti, besidomintiems muziejais ir ekskursijomis.

Prekyba turistams skirtomis miesto kortelėmis pradėta antradienį. Nuo šiol pagal asmeninius poreikius turistai gali rinktis dviejų tipų kortelę - 24 ir 72 valandų trukmės. Pirmoji kainuoja 52 litus, o antroji – 86 litus.

Kol kad miesto kortelės parduodamos tik trijose sostinės vietose: Vilniaus Turizmo informaciniuose centruose (TIC), įsikūrusiuose Vilniaus gatvėje 22, Rotušėje ir Geležinkelio stotyje. Planuojama, kad ateityje kortelių pardavimo taškų tinklas plėsis. Jomis prekiauti pageidauja turizmo agentūros, domisi viešbučiai.

„Kol kas korteles parduodame tik savo centruose, nes kortelės pardavimas nėra paprastas. Tai nėra tik piniginiai mainai – kortelę reikia aktyvuoti per savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ interneto sistemą, nes kortelėje yra integruotas ir viešojo transporto bilietas“, - aiškino Vilniaus TIC direktorė Jolanta Beniulienė.      

Kadangi miesto kortelės projektas Vilniuje dar visai sviežias, jų pagaminta vos 1 tūkst. vienetų. Kortelės turėtojas daugiau nei 60-yje sostinės taškų galės gauti 10-20 proc. dydžio nuolaidą.

Pavyzdžiui, pateikus kortelę nuolaida priklausys užsisakant ekskursiją geltonuoju miesto autobusu atviru stogu, ar dalyvaujant ekskursijose pėsčiomis, dviračiais, velomobiliais, užsakant nakvynę bei sveikatingumo paslaugas, atsiskaitant restoranuose ir kavinėse, perkant galerijose suvenyrus.

Miesto kortelės projekte dalyvauja ir nuolaidas turistams teikia Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus ir net dar nepastatyti Valdovų rūmai. Su nuolaida turistai galės aplankyti Holokausto ekspoziciją bei Tolerancijos centrą, Gedimino pilies bokšto ekspoziciją.

Projekte dalyvauja miesto viešasis transportas kavinės „Forto dvaras“, „Marcėliukės klėtis“, „Aula“, „Skonis ir kvapas“, „Grand pub“, „Sky baras“, „Cosy“ ir kt.

Miesto kortelei neabejingi ir daugiau nei dešimt įvairių Vilniaus viešbučių – prabangiausias „Narutis“, kuklesnis – „Ehotel Tennis“ ar „Ecotel“.

„Labai norėtųsi, kad dalyvių kasmet daugėtų. Neslėpsiu, ne su visais muziejais pavyko susitarti. Vieni mano, kad ir taip turi pakankamai lankytojų, todėl nemato tikslo dalyvauti tokiame projekte. Kiti norėjo dalyvauti, bet atsisakė po to, kai buvo persvarstytas jų metinis biudžetas – privilegijos turistams tapo prabanga“, - pasakojo J.Beniulienė. 
    
Miesto kortelė - įprasta paslauga, kurią turistams siūlo daugelis Europos miestų. Ryga ir Talinas tai daro jau seniai. Vilniuje jos negalėta įdiegti tol, kad mieste nebuvo e.bilieto sistemos.

„Kortelė – kiekvieno miesto prestižo reikalas. Buvo gėda užsieniečiams sakyti, kad mes jos neturime“, - prisipažino J.Beniulienė.

Vilniaus kortelė turistams kainuoja beveik tiek, kiek Rygos. Talino kortelė 2,5 karto brangesnė už Vilniaus.
    
Korteles parengimas prekybai Vilniaus miestui kainavo apie 20 tūkst. litų. „Tai nėra komercinis projektas, bent šiemet Vilniui kortelės tikrai neatsipirks“, - prognozavo J.Beniulienė.


Šiame straipsnyje: miesto kortelė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių