Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – J. Mekui

Vilniaus miesto taryboje įregistruotas siūlymas šiemet sausio mėnesį mirusiam garsiam lietuvių menininkui Jonui Mekui suteikti Vilniaus miesto garbės piliečio vardą.

Atsižvelgiant į J. Meko nuopelnus Lietuvai ir Vilniui, tokią iniciatyvą įregistravo Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) frakcija miesto taryboje.

„Jonas Mekas, nors ir būdamas pasaulio žmogus, visuomet palaikė prasmingus ryšius su Lietuva. Jis padėjo dabar jau garsiems Lietuvos menininkams siekti aukštumų kino srityje. Jam tarpininkaujant, Vilnius įsigijo vertingą „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno kolekciją. Vilniuje įsteigtas jo vardo Vizualiųjų menų centras, kuriam Jonas Mekas suteikė teises į savo kino filmus. Su Jono Meko vardu Vilnius sieja ambicingus planus - tapti XXI a. avangardinio meno centru“, – rašoma LLS pirmininko Artūro Zuoko pranešime.

J. Mekas – vienas žinomiausių lietuvių menininkų pasaulyje, lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas ir kuratorius. Jis dažnai užsienyje tituluojamas „avangardinio kino krikštatėviu“. J. Mekas tarptautinį pripažinimą pelnė ir už originalią poetiką.

„Dar man esant merui, ne kartą kėliau klausimą dėl Vilniaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo Jonui Mekui. Apie tai su juo esu net kalbėjęs dar jam gyvam esant. Į ką jis vis man atsakydavo, kad kol jis gyvas - garbės jam užtenka. Bet užsiminė, kad po jo mirties jis būtų laimingas, jei jo mintys, idėjos ir darbai nebūtų pamiršti. Manau, pats laikas grįžti prie šios idėjos. “, - sakė LLS pirmininkas A. Zuokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
jau verčiau spalvingajai Rožytei ...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių