Vilniaus miesto biudžetą norima mažinti 71 mln. litų

Subliuškus Vilniaus valdžios dar kovą puoselėtoms viltims iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM) surinkti apie pusę milijardo litų, trečiadienį nuspręsta dar 6 proc. mažinti miesto išlaidas. Iš viso nuo biudžeto nurėžiama 71 mln. litų.

Dėl šalį krečiančios ekonominės krizės ir didėjančio nedarbo, miesto taryba buvo priversta planuojamas pajamas iš GPM sumažinti 45,5 mln. litų ir miesto reikmėms palikti 431 mln.litų.

Kartu su GPM 25,7 mln. litų kerpamos ir specialiosios tikslinės dotacijos. Šios po tikslinimo tesudarys 418 mln. litų. Iš jų nurėžiama net 181 tūkst. litų, skirtų vaikų ir jaunimo teisių apsaugai, apie 41 tūkst. litų mažiau bus skiriama socialinėms išmokoms bei kompensacijoms. Beveik 4 mln. litų kerpamos dotacijos mokinio krepšeliui finansuoti. Apie 20 mln. litų mažiau ketinama skirti ir investicijų programoje numatytiems projektams: ligoninių, mokyklų ir kultūros centrų rekonstrukcijai, poliklinikų medicininės įrangos atnaujinimui. Apie 10,2 mln. litų nurėžiama ir nuo Nacionalinio stadiono statybos bei projektavimo darbų.  

Beveik 1 mln. litų neteks ir mokyklos bei vaikų darželiai, laukiantys renovacijos. 225 tūkst. litų pritrūks „Spindulio“ pagrindinės mokyklos langų ir durų keitimui, nurėžti 125 tūkst. litai, planuoti lopšelio darželio „Gilužis“ remontui. Beveik 0,5 mln. litų nurėžta ir nuo Gabijos gimnazijos remonto darbų, bei 150 tūkst. litų – nuo „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos langų renovacijos.

Nukirpus dalį miesto išlaidų, kartu mažėja ir savivaldybės skolinimosi galimybės. Dėl to miesto valdžia privalėjo pakoreguoti ir investicijų programas. Joms finansavimas sumažintas beveik 57 mln. litų.

Sumažinus visų savivaldybės išlaidų dalį 6 proc., miesto ižde lieka 1 mlrd. litų vietoje planuotos 1,14 mlrd. litų sumos.

Galutinis sprendimas dėl biudžeto sumažinimo bus priimtas po mėnesio.

Šių metų savivaldybės biudžetas mažinamas antrą kartą. Pirmą kartą nurėžta apie 15 proc. visų miesto išlaidų vasarį, kuomet buvo tvirtinamas biudžeto projektas.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybėbiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių