Vilniaus merui J.Imbrasui pareikšta interpeliacija (papildyta)

Vilniaus miesto savivaldybės opozicija penktadienį tarybos sekretoriate užregistravo pareiškimą dėl nepasitikėjimo meru. Surinkusi reikiamą parašų skaičių opozicija jau kitą savaitę bandys nuversti sostinės merą.

O galėjo pasitraukti pats...

Interpeliaciją užregistravo keturių savivaldybės frakcijų atstovai: konservatoriai, liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir Nepriklausoma frakcija. Nepasitikėjimas merui reiškiamas dėl to, kad jis esą nesugeba tinkamai vadovauti miestui, nesprendžia ne tik opiausių problemų, bet ir nesiūlo strateginių idėjų bei nesugeba susidoroti su savivaldybę krečiančia korupcija.Po interpeliacija pasirašė 26 šių frakcijų politikai. Tiek balsų užtenka sostinės merui nuversti.

„O galėjo žmogus (J.Imbrasas – red.past) išeiti į Seimą. Tai būtų papuošę jo biografiją. Pats galėjo ramiai ten dirbti ir gauti 11 tūkst. litų mėnesio atlyginimą. Dabar liks be darbo“, - nešdamas interpeliaciją šmaikštavo vicemeru ketinantis tapti liberalcentristas Gintautas Babravičius.

Vertina kaip sportinį žaidimą

Sužinojęs apie tarybos sekretoriate įregistruotą interpeliaciją J.Imbrasas nesutriko, tačiau neslėpė ir pasipiktinimo.

„Interpeliaciją galima vertinti kaip žaidimus, tačiau sportiniai žaidimai savivaldybėje nežaidžiami. Tarybos salė nėra sporto salė, todėl, jeigu jie nori žaisti, tegul paieško kitos vietos“, - komentavo J.Imbrasas.

Paklaustas ar nebijo, kad po savaitės dviejų neteks posto, J.Imbrasas atšovė, kad po dokumentu jis regėjęs tik 25 tarybos narių parašus. Norint jį nuversti trūksta dar vieno. Tačiau meras, matyt, dar nebuvo informuotas, kad Liberalų sąjūdžio narys Dainius Pūras, su darbo vizitu viešintis užsienyje, savo parašą po interpeliacija atsiuntė faksu.

Gavęs interpeliaciją, šį klausimą meras privalo įtraukti į artimiausio tarybos posėdžio darbotvarkę. Posėdis numatomas vasario 11-ąją diena. Opozicija nuogąstauja, kad meras, pabūgęs vertimo, posėdį nukels neribotam laikui.

Tačiau, pagal įstatymus, gavęs interpeliaciją meras privalo tarybos posėdį sušaukti ne vėliau kaip per dvi savaitės. Jeigu J.Imbrasas nuspręs posėdžio nešaukti ir po dviejų savaičių, tarybos nariai turi teisę patys susirinkti į neeilinį posėdį ir balsuoti dėl nepasitikėjimo meru.

Jau išsidalinti postai

Atstatydinti merą siekianti dabartinė opozicija jau preliminariai išsidalijo postus. Naujuoju meru vasario 11-ąją arba po dviejų savaičių bus renkamas konservatorius Vilius Navickas. Jam talkinti bus paskirti keturi pavaduotojai. Į šių postus pretenduoja liberalcentristai Stanislovas Šriūbėnas ir Gintautas Babravičius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vidmantas Martikonis, o paskutinįjį užimti siūloma socialdemokratui Romui Adomavičiui.

Be vicemero socialdemokratams siūloma savo kandidatą deleguoti ir į kone svarbiausią valdžios postą – administracijos direktoriaus vietą. Neoficialių šaltinių teigimu, juo savivaldybės administracijai liktų vadovauti dabartinis direktorius, socialdemokratas Gintautas Paluckas. Tačiau lieka neaišku, ar socialdemokratai parems naująją koaliciją. Šį klausimą jų partijos Vilniaus skyriaus taryba svarstys ateinantį pirmadienį, vasario 9 dieną.

Vicemero posto nesiekia tik Nepriklausoma frakcija. Jie sutinka paremti naująją valdžia, jeigu galės deleguoti savo narį į vieną iš administracijos direktoriaus pavaduotojų vietų bei galės vadovauti savivaldybės Paslaugų ir miesto ūkio komitetui. Jo pirmininku turėtų tapti Sergejus Dmitrijevas.

Naujos valdžios koalicinę sutartį šalys ketina pasirašyti antradienio ryte, kai galutinai paaiškės socialdemokratų pozicija.


Šiame straipsnyje: Imbrasasvilniaus savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių