Vilniaus mero talkoje – pora miestelėnų ir daug politinės reklamos

Ketvirtadienį į sostinės mero Raimundo Aleknos paskelbtą sniego kasimo talką miestiečiai rinkosi nenoriai. Bet savivaldybės darbuotojų ir partiečių netrūko.

Kelios dešimtys žmonių susirinko į talką Katedros aikštėje. Meras neslėpė, kad dauguma talkininkų – savivaldybės darbuotojai ir miesto politikai. Daugelis talkos dalyvių taip pat nesistengė slėpti savo partinės priklausomybės. Netgi priešingai – talkininkai vienas po kito puošėsi mero partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), bei Liberalų ir centro sąjungos šalikais. Tiesa, pats R.Alekna atsisakė jam pasiūlyto TS-LKD šaliko.

Paklaustas, ar talkoje dalyvauja ir kitų politinių partijų atstovai, miesto vadovas tikino, kad talka atvira visiems.

Patys vilniečiai vidury darbo dienos paskelbtoje talkoje dalyvavo nenoriai. Keletas praeivių pasinaudojo proga mojuoti kastuvu petys petin su meru, tačiau dauguma tiesiog stabtelėdavo pasižiūrėti į svetimą triūsą. To nepasakysi apie užsieniečius. Štai būrelis turistų iš Azijos panoro ne tik pabendrauti su Vilniaus meru, bet ir prisidėti prie sniego kasimo.

„Rodome pavyzdį vilniečiams. Galima, nelaukiant tarnybų, kurios laimėjusios konkursus ir atsakingos už teritorijų valymą, prisidėtų prie to, kad miestas būtų šiek tiek švaresnis, - žurnalistams sakė R.Alekna. – Tai daug nekainuoja. Manyčiau, tai labai sveikas užsiėmimas. Nes tie, kurie tiktai žiūrėjo, kaip mes dirbame, sušalo. O mes, kaip matote, sušilę. Tikimės, kad miestelėnai sureaguos.“

Meras pripažino, kad talka organizuojama ne tik skatinant pilietiškumą, bet ir dėl prastos miesto finansinės padėties – esą sostinė nepajėgi finansuoti tokio gatvių ir šaligatvių valymo, kokio reikėtų.

R.Aleknos organizuota talka turėjo viena užduotį – prieš Kūčias nukasti sniegą Katedros aikštėje, kad būtų galima lengviau prieiti prie kalėdinės prakartėlės. „Norime nuvalyti taką, kad mūsų vyskupai, kardinolas, kunigai galėtų saugiai praeiti, išvengtų traumų. Ir tiesiog ta šventė nebūtų sugadinta“, - pridūrė miesto galva.

Anot R.Aleknos, sniego kasimo talkos bus organizuojamos ir dažniau. Iniciatyvas organizuoti pavesta seniūnijų vadovams.

Nors miesto tarnybos trimituoja, kad druskos, smėlio ir kitų gatvių bei šaligatvių priežiūros priemonių atsargos senka kur kas greičiau nei planuota, meras tikino, kad jų užteks.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
Na kitiems dirbti reikia tokiu metu.

Politinė reklama

Politinė reklama portretas
Sniegą reikia kasti ryte prieš darbą arba po darbo. Toks akcijos laikas, tai tik pigi politinė reklama, kaip ir miesto valdymas. Jokio supratimo apie miesto valdymą.

bravo

bravo portretas
saunuolis Alekna. Geras iniciatyvaus, energingo ir nuosirdaus mero pavyzdys! Su sventemis!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių