Quantcast

Vilniaus mero patarėjos pabūgo atostogų už valdiškus pinigus (papildyta)

Vilniaus mero patarėjos Larisa Dmitrijeva ir Aurelija Jakaitienė, pabūgusios žiniasklaidos dėmesio, netikėtai atidėjo penkių dienų komandiruotę į Romą. Regis, L.Dmitrijevai siųstas asmeninis kvietimas į „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ garbei skirtą uždarymo koncertą nebuvo toks reikšmingas, kaip politikė pabrėžė iš pradžių.  

Praėjusią savaitę Italijoje turėjusi viešėti mero patarėja L.Dmitrijeva visgi plušo Vilniaus miesto savivaldybėje, nors dar prieš pora savaičių politikė tikino, kad kelionė – kone garbės reikalas. Mat ji prieš keletą mėnesių buvo gavusi asmeninį pakvietimą į Romoje vykstančio festivalio uždarymą, kurio metu Europos jaunimo orkestras Romoje skyrė specialų koncertą Vilniui – Europos kultūros sostinei. Tąkart moteris tikino, kad tokiame koncerte tiesiog privalo dalyvauti ir Vilniaus atstovai. 

L.Dmitrijeva vylėsi, kad komandiruotėje jai pavyks užmegzti ir Lietuvos sostinei naudingų pažinčių, galbūt net susitarti dėl Vilniaus ir Romos bendradarbiavimo sutarties pasirašymo. Mat politikė pasigyrė jau atlikusi keletą panašių žygdarbių: į Vilnių parvežusi  Milano (Italija) operos teatro „La Scala“ kamerinio orkestro koncertą „Aštuoni metų laikai“.

Tiesa, pastarajame, surengtame Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje, pusė vietų buvo rezervuota Vilniaus miesto savivaldybės vadovams bei darbuotojams.

Portalui kilo abejonių, kodėl nei su kultūra, nei su „Vilniumi – Europos kultūros sostine 2009“ (VEKS) nieko bendra neturinčios dvi mero patarėjos L.Dmitrijeva ir Aurelija Jakaitienė, komandiruojamos į Romą vykstantį festivalį? Kodėl į jį nevyksta nė vienas VEKS atstovų ar kultūros klausimus kuruojantis Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius? Kodėl komandiruotei paskirtos penkios dienos, rugpjūčio 7–12 d.,  kai koncertas trunka tik vieną? Kodėl pusė komandiruotės – savaitgalis, kuris taip pat bus apmokamas iš mokesčių mokėtojų lėšų? Ar tik nebus panorusios dvi mero patarėjos paatostogauti valdiškos kišenės sąskaita? 

Neoficialiuose pokalbiuose L.Dmitrijeva užsiminė, kad iš tiesų dvi paskutiniąsias komandiruotės dienas ji ketinanti paskirti poilsiui saulėtoje Italijoje. Už jas abi mero patarėjos žadėjo susimokėti pačios.

Tačiau paaiškėjo, kad toks žygdarbis neįmanomas. Mat tokiu atveju valdininkėms tektų pačioms pasidengti ir grįžimo iš Romos išlaidas, kurios vienam asmeniui siekia apie 1,5 tūkst. litų. Sumojusios, kad noras taupyti mokesčių mokėtų lėšas smarkiai kirstų per jų asmenines kišenes, šios ryžosi vietoje 3 komandiruotės dienų įforminti 5. Tačiau portalui pradėjus aktyviai domėtis abejotinos svarbos komandiruote mero patarėjos kelionę netikėtai atšaukė.

 

A.Jakaitienė: komandiruotės atsisakėme ne dėl žiniasklaidos dėmesio

Mero patarėja A.Jakaitienė patikino, kad komandiruotės į Romą atsisakyta anaiptol ne dėl žiniasklaidos dėmesio. Koją vizitui esą pakišo patys festivalio organizatoriai. Mat šie festivalio išvakarėse staiga nusprendė, kad koncertą rengti didžiojoje Romos aikštėje per brangu. Imta renginiui ieškoti mažesnės aikštės. Be to, festivalio globėjas netikėtai atsisakė filmuoti renginį.

„Pamatėme, kad didingas renginys praranda prasmę, organizatoriai tarpusavyje pradėjo peštis, todėl mes nusprendėme, kad geriau į visa tai nesivelsime ir neišvažiavome. Iš pradžių dar buvo minčių, kad tas festivalis bus keliamas į rugsėjo mėnesį. Galvojome nukelti ir komandiruotę. Žinot, rugpjūtis Italijoje – atostogų mėnuo, labai daug turistų. Tačiau likus dienai iki mūsų skrydžio ir prasidėjo visas organizatorių šaršalas, todėl komandiruotė visiškai atšaukėme“, – sakė A.Jakaitienė.  

Nors mero Vilniaus Navicko pasirašytas potvarkis dėl abiejų patarėjų komandiruotės į Romą panaikintas, kelionpinigiai tiek A.Jakaitienei, tiek L.Dmitrijevai jau išmokėti. Šias lėšas savivaldybė ketina išskaičiuoti iš artimiausio patarėjų atlyginimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių