Quantcast

Vilniaus meras prašo panaikinti seniūnaičių pareigybes

Vilniaus meras Vilius Navickas teigia esąs nepatenkintas seniūnaitijų ir egzistavimu sostinėje ir prašo Seimą seniūnaičių pareigybes naikinti.

„Su seniūnaičiais mums keistokas tas įstatymas. Papildoma, beprasmė seniūnaičių veikla - ten jų 10, 12, nesuprasi, kaip jie turėtų dirbti. Galbūt kaimiškose vietovėse, kur seniūnija apima keletą miestelių, gal ir logiška, bet mieste mums tai atrodo nelogiška", - antradienį per spaudos konferenciją tvirtino V.Navickas.

Jo teigimu, seniūnaičiai trukdo įdarbinti seniūnus.

„Mes parašėme du kartus į Seimą raštus ir manome, kad reikėtų (šią tvarką - red. past.) keisti“, - sakė Vilniaus meras.

„Keliose seniūnijose mes negalime per šias seniūnaičių institucijas priimti seniūno į darbą. Gali priimti seniūno pavaduotoją, techninį darbuotoją, bet seniūno negali priimti", - piktinosi meras.

Pagal pernai rudenį Seimo priimtą naują Vietos savivaldos įstatymo redakciją, visoje šalyje seniūnijose kuriamos seniūnaitijos, kuriose iki tol neegzistavusią pareigybę - seniūnaičius - 2 metų kadencijai renka gyventojai.

Seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais, jie renka seniūną, vėliau turi pagelbėti jam ir savivaldybės tarybai, gali ginti savo bendruomenės interesus tarybos komitetuose ar per savivaldybės tarybos posėdžius.

Bendruomenėms rūpimus klausimus seniūnaičiai turėtų svarstyti ir reikiamus sprendimus priimti seniūnaičių sueigoje. Jos sprendimai yra rekomendaciniai.

Seime vasarį buvo įregistruotos Vietos savivaldos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma naikinti seniūnaičių pareigybę ir dalį jų funkcijų perleisti gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių