Vilniaus meras: jei Niujorkui neskolina, tai Vilniui visuomet paskolins

Vilnius norėtų daugiau skolintis, kad galėtų bent iš dalies atsiskaityti su miestui paslaugų suteikusiu verslu. Sostinės meras Vilius Navickas tikisi, kad bus padidintas Vilniaus miesto savivaldybės grynojo skolinimosi limitas. Tačiau Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuriai buvo pristatytas toks sostinės prašymas, skeptiškai vertina šią idėją.

Atsiskaitytų su verslu

Ketvirtadienį V.Navickas susitiko su prieš mėnesį dirbti pradėjusia Prezidente. Pasak mero, papasakota apie miesto problemas, išskiriant svarbiausią – finansavimo klausimą.

„Manau, kad dabar galiojantis Vilniaus skolinimosi limitas yra ribojantis mūsų veiksmus. Mes siektume, kad Vyriausybėje ir Seime, kai bus svarstomi su savivaldybių biudžetais susiję klausimai, tas limitas būtų padidintas. Papildomai pasiskolinti pinigai nebūtų pravalgomi, jais būtų atsiskaityta su įvairiomis verslo įmonėmis, kurioms miestas gana daug įsiskolino“, - sakė meras po valandą trukusio susitikimo su Prezidente.

Pasak V.Navicko, papildomai pasiskolintomis lėšomis galėtų būti atsiskaityta už šildymą, vandens, elektros energijos tiekimą savivaldos įstaigoms, įskaitant darželius ir mokyklas, taip pat iš dalies padengtos lengvatinio keleivių vežimo išlaidos. „Per kelerius metus vien dėl lengvatinio keleivių vežimo susidarė 60 milijonų litų įsiskolinimas. Anksčiau gaudavome kompensacijas iš valstybės biudžeto, bet jau kurį laiką jos nemokamos“, - pasakojo jis.

„Vilnius pranašesnis už Niujorką“

Dabartinis Vilniaus miesto skolinimosi limitas – 45 procentai sostinės metinio biudžeto. „Per šį sunkmetį mažėja mūsų biudžetas, atitinkamai mažėja ir skolinimosi limitas“, - skundėsi meras.

Bendras miesto įsiskolinimas šiai dienai siekia 666 mln. litų. V.Navickas teigė, kad būtų gerai, jeigu būtų leista pasiskolinti dar bent 40-50 mln. litų. Tai padėtų išspręsti kai kurias problemas.

Meras tikras, kad Vilnius sugebėtų gauti papildomas lėšas. „Nėra didelė problema pasiskolinti. Jeigu Niujorkui neskolina, tai Vilniui visuomet paskolins. Ir už gana normalias palūkanas – paskutinis mūsų pasiskolinimas buvo už 6 procentų palūkanas“, - tvirtino V.Navickas.

Paklaustas, kodėl kuo Vilnius pranašesnis už Niujorką, kad pastarajam nebeskolina, o Lietuvos sostinei gauti papildomų pinigų nebūtų problema, meras atsakė: „Todėl, kad Vilnius dar nėra tiek smarkiai praskolintas, kaip Niujorkas“.

Idėja nesužavėjo

Tačiau Prezidentę ne itin žavi idėja padidinti Vilniaus miesto skolinimosi limitą. „Valstybės vadovė mano, kad būtina ieškoti nepanaudotų rezervų, racionaliau naudoti miesto turtą ir turimas lėšas, geriau sugeneruoti papildomas biudžeto pajamas“, - sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Meras sutiko, kad turi būti mieste ieškoma papildomų lėšų šaltinių. „Tai ir yra daroma. Pavyzdžiui, iki spalio turi būti inventorizuotas visas sostinės turimas turtas, nes dabar neaišku, kas kur yra ir kiek tai vertinga. Turėdami bendrą viso turto registrą galėsime matyti, ką galbūt galima būtų parduoti, privatizuoti, ką išnuomoti“, - sakė V.Navickas.

Kita vertus, meras pripažino, kad dabartinis sunkmetis nėra geriausias laikas ką nors pardavinėti. „Taip, privatizuotinas turtas dabar kainuoja mažiau. Tačiau ir čia, esu tikras, yra tam tikrų rezervų“, - teigė sostinės galva.

Panūdo prisistatyti

Su D.Grybauskaite meras aptarė ir kai kuriuos kitus klausimus – reformą savivaldybėje, detaliųjų planų rengimą ir tvirtinimą, savanorių pritraukimą sprendžiant kai kurias socialines problemas.

Susitikti su Prezidente panoro pats V.Navickas. Jis, kaip didžiausio ir svarbiausio šalies miesto galva, neslėpė norėjęs prisistatyti naujajai valstybės vadovei.


Šiame straipsnyje: grybauskaitėNavickas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių