Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus lauko kavinėse pinga alus

2009-04-06 21:22
Turinys

Alaus brangymetis sostinės kavinėse ir restoranuose baigėsi – grįžtama į 2006–2007 m. lygį. Tiesa, kavinių ir barų savininkai negarantuoja, kad tokios kainos laikysis visą vasaros sezoną.

Daugelyje Vilniaus centre esančių barų, kavinių ir restoranų pradėtos taikyti nuolaidos alui. Bene dosniausias „Čili" tinklas: jo kavinių lankytojai su tinklo lojalumo kortele už pusę litro alaus moka tik 3,99 lito – įprastinė bokalo kaina sumažinta trečdaliu.

Neatsilieka ir kiti kavinių bei barų savininkai. Vieni pirmų nuolaidas alui pradėjo taikyti „Balti drambliai", kainą sumažinę maždaug ketvirtadaliu. Kaip „Vilniaus dienai" teigė kavinę valdančios bendrovės "Pietryčių srautas" direktorius Aivaras Cibulskas, tokių žingsnių imtis privertė klientai, kuriems kaina yra vis svarbesnis veiksnys. Tokias kainas „Balti drambliai" žada išlaikyti bent iki vasaros, o galbūt ir visą vasaros sezoną. „Prognozės šiuo metu – labai nepalankus dalykas", – nedaugžodžiavo A.Cibulskas.

Tą patį padarė ir baras BIX, kiek kuklesnę nuolaidą alui taiko „Savas kampas". „Pilies menėje" taikomos nuolaidos kelių rūšių alui – kaip ir „Čili" tinkle, bokalas tekainuoja keturis litus.

Pigus alus – ne vienintelis vilties teikiantis ėjimas. Pirmas šiltas šių metų savaitgalis pastūmėjo barų ir kavinių savininkus paskubom pradėti lauko sezoną. Nors oficialiai staliukus į lauką išnešti galima nuo gegužės, verslininkams leidžiama tai padaryti ir mėnesiu anksčiau.

Plačiau apie lauko kavinės ir atpigusį alų skaitykite dienraštyje „Vilniaus diena“