Vilniaus knygų mugėje leidėjai žada kovoti už teisę skaityti

Vilniaus knygų mugę leidėjai šiemet pasitinka su šūkiu "Už teisę skaityti" - taip sako norintys atkreipti dėmesį į brangių knygų problemą.

Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė, kad knygų pigimo kol kas prognozuoti negalima, kadangi jų savikaina didėja, o tiražai mažėja.

Tačiau ji abejojo, ar Lietuvoje popierinę knygą greitu metu pakeis elektroninė.

"Praktika, kad knygą norėdamas paskaityti, turi tik pirkti - ydinga, bibliotekos neatgyveno savo laiko, jos turi būti papildomos naujais fondais. (...) Abejoju, ar visoje Lietuvoje (elektroninė knyga - BNS) taps labai prieinama per artimiausius metus, tad bibliotekų fondai turi būti papildomi. Kitas dalykas - ar turėsime autorius, rašančius lietuviškai? Kol kas dar kuria lietuviškai, bet kas gali garantuoti, kad taip bus visada?" - problemas vardijo L.Varanavičienė.

Kita vertus, ji pripažino, kad vis daugiau žmonių į Knygų mugę žiūri ne kaip į galimybę įsigyti pigių knygų, o kaip kultūrinį forumą. Šiemet mugėje, palyginti su pernai, pagausėjo ir dalyvių, ir renginių - jų atitinkamai bus apie 220 ir 330.

Pagrindiniai mugės akcentai - rašytojo, poeto, Nobelio premijos laureato Czeslawo Miloszo (Česlovo Milošo) 100 metų gimimo jubiliejaus bei žymaus lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-ųjų mirties metinių minėjimo renginiai - diskusijos, spektakliai, parodos, knygų pristatymai.

Šiemet įvesta naujovė - Knygos kino salė. Čia bus galima pamatyti šešis dokumentinius filmus apie įžymius kūrėjus ir aštuonis meninius filmus, dauguma iš jų - garsių romanų ekranizacijos.

Knygų mugėje tradiciškai vyks įvairių konkursų laureatų paskelbimai ir apdovanojimai, tarp jų - naujai įsteigtos Patriotų premijos laureato.

Skaitytojai galės susitikti su užsienio svečiais, tarp jų - Stephenu Clarku (Stefenu Klarku), Kevinu Brooksu (Kevinu Bruksu), Mike Gayle (Maiku Geilu), Sofi Oksanen, Catalinu Dorianu Florescu (Katalinu Dorianu Floresku), Ivanu Korsaku.

Naujas knygas pristatys ir lietuvių autoriai, kuriantys Lietuvoje bei užsienyje: Alfonsas Andriuškevičius, Marcelijus Martinaitis, Sigitas Parulskis, Julius Keleras, Ilzė Butkutė, Marius Burokas, Kęstutis Grigaliūnas, Domantas Razauskas, Marius Jonutis, Kęstutis Nastopka, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Algimantas Čekuolis, Artūras Tereškinas, Tomas Venclova, Algis Mickūnas, Vytautas Landsbergis, Laimonas Briedis, Kristina Sabaliauskaitė, Andrius Užkalnis.

Dailininkė Sigutė Chlebinskaitė tradiciškai rengs kūrybinę studiją "Tu gali sukurti knygą", kuri šiemet švenčia 10-ies metų sukaktį. Joje bus galima sužinoti daug knygos kūrimo ir tausojimo paslapčių.

Šiemet mugė Lietuvos parodų centre "Litexpo" vyks vasario 17-20 dienomis, tarp kurių vėl, kaip ir pernai, įsiterpia darbo diena paverstas šeštadienis. Organizatoriai, atsižvelgdami į tai, pailgino mugės veikimo laiką tą dieną.

Kad žmonės nesušaltų eilėse prie kasų laukdami bilietų, organizatoriai ragina įsigyti juos iš anksto.

Šiemet skaitytojų lauks sostinės savivaldybės parūpintas nemokamas mugės autobusas, kuris lankytojus į mugę veš penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nuo Katedros aikštės.


Šiame straipsnyje: Vilniaus knygų mugė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių